Новини

Дискуємо все в один слід. 2000 га за 2 сезони без питань

01.11.2022

Після збирання врожаю постає задача якісного подрібнення пожнивних решток, ефективного їх перемішування з ґрунтом, збереження вологи та підготовки ґрунту до посіву озимих культур. З кожним роком українські аграрії все більше довіряють чеському виробнику BEDNAR FMT. В модельному ряді якого дані задачі виконує важка дискова борона ATLAS. Дане знаряддя забезпечує якісне виконання всіх цих операцій всього за один прохід. Про застосування агрегата нам розповів Сергій Троян, головний інженер підприємтсва ТОВ «МошниАгроПлюс», що на Черкащині.

Дискуємо все в один слід. 2000 га за 2 сезони без питань

Господарство працює на угіддях площею біля 1700 га. Вирощують соняшник, кукурудзу та пшеницю. В обробітку ґрунту застосовується в основному глибоке розпушування та дискування, використовуючи техніку BEDNAR — глибокорозпушувач TERRALAND і важку дискову борону ATLAS.

«Раніше більшість площ ми обробляли за стандартною схемою: закриття вологи, оранка, культивація. А тепер тільки розпушуємо або дискуємо ґрунт й одразу сіємо. Таким чином ми не лише економимо пальне — відбувається оптимізація всього виробництва. Плануємо далі збільшувати площі під мінімальним обробітком, бо він вигідніший як з економічного, так і з агрономічного погляду. А борона ATLAS якісно подрібнює рештки та заробляє їх в ґрунт, не поступається плугові».

Дискуємо все в один слід. 2000 га за 2 сезони без питань

В господарстві придбали дискову борону у 2021 року наприкінці літа. «Ми шукали агрегат, що буде ретельно подрібнювати рештки й добре дискувати. І наразі якість обробітку нас задовольняє. Застосовуємо борону після збирання кукурудзи й соняшнику, відразу за комбайном. Після одного проходу борони одразу сіємо озиму пшеницю. А для сівби кукурудзи задискуємо зараз і ще раз навесні» – розповідає пан Сергій Троян.

Треба зазначити, що борона якісно працює на всіх полях господарства із різними ґрунтами: чорноземами, піщаними, глинистими. Продуктивність 6-метрового агрегата становить 50–60 га за день за швидкості 9–11 км/год і глибини обробітку 14-15 см. Агрегат оснащений агресивгими А-дисками спеціальної форми, що дуже легко заходять у ґрунт, подрібнюють та перемішують рештки. Агрегатується дискова борона з трактором CASE IH, потужністю 320 к. с.

Дискуємо все в один слід. 2000 га за 2 сезони без питань

«Ми на всіх ґрунтах, по всім культурам працюємо «дисками» BEDNAR. Якісно обробляє: не було ні забивання, ні грудки, ніяких поломок. Борона робить, як кажуть, кашу з ґрунту. І відповідно можемо одразу сіяти. На даний час вийшли працювати після тривалих дощів. Ґрунт перезволожений. Як бачите борона справляється в один слід. Після неї ми сіємо озиму пшеницю».

З вересня 2021 по осінь 2022 року дискова борона ATLAS напрацювала вже біля 2 тис. гектарів. «Борона працює безвідмовно. Поки що не замінювали жодного підшипника, жодного диску чи будь-якої деталі. В конструкції агрегата подобається те, що підшипники не обслуговуються. І нині усе в чудовому стані. Змащувати потрібно тільки точки, де диски складаються у транспортне положення, 1–2 рази на тиждень, на що витрачається близько 5 хв.»

Дискуємо все в один слід. 2000 га за 2 сезони без питань

Діаметр агресивного А-диску 62 см. Після наробітку 2000 га залишковий ресурс складає біля 60 см

Агрегат підприємству поставила  компанія «АМАКО Україна». А сервісна служба ввела в експлуатацію: «Послуги надали на належному рівні: приїхали представники компанії, ввели знаряддя в експлуатацію, проконсультували. Поки по сервісу питань не було. Пропрацювали 2000 га і ще ніяких звернень у нас не було ні по сервісу, ні по запчастинам».

Підприємство працює з компанією АМАКО вже не перший рік. Так само був придбаний глибокорозпушувач TERRALAND TN 3000 D7R з шириною захвату 3 м та 7 робочими стійками. «Рихлимо ним на глибину 45-50 см. Зривали підошву, яку ще наші діди не зривали. Після цього рихлення ми посіяли соняшник, то врожайність соняшника отримали дуже непогану».

«Нам сподобалися обидва агрегати від BEDNAR — і TERRALAND, і ATLAS. Коли зберемо врожай, зробимо всі підрахунки й керівництво побачить економічну вигоду від їх застосування. Ми й надалі будемо співпрацювати з BEDNAR і можу сміло рекомендувати дану техніку іншим» – резюмував Сергій Троян, головний інженер господарства.

Залишити коментар: