Новини, Це цікаво

Дивовижні факти про перші самохідні комбайни на просторах України

16.07.2021

У зв’язку із багаточисленними запитами наших читачів, ми продовжуємо збирати цікаві факти про техніку.

Сьогоднішня стаття про перші зернозбиральний та бурякозбиральний самохідні комбайни.

Дивовижні факти про перші самохідні комбайни на просторах України

Розпочнемо ми із самохідного зернозбирального комбайна СК-3, який випускався в середині минулого століття, причому зовсім недовго – лише кілька років. За цей час він встиг здивувати світ, а також отримати премію Гран-прі на Всесвітній виставці в Брюсселі. Це сталося у 1958 році, а тепер комбайн є раритетом.

Перший дослідний зразок СК-3 був побудований в лютому 1956 року. З 1958 року серійно випускався на Таганрозькому комбайновому заводі, заводі Ростсельмаш та Красноярському заводі комбайнів.

Ця колісна модель найпершою в Радянському Союзі отримала гідравлічний підсилювач керма, що істотно полегшило працю механізаторів. Порівняно з машинами, які випускалися раніше, ця модель стала зручнішою, а зовнішній вигляд агрегату покращився. Машину оснастили багатофункціональною гідросистемою і новітнім (на той час) дизелем СМД-7.

Дивовижні факти про перші самохідні комбайни на просторах України

Якщо говорити про перші бурякозбиральні комбайни, то у 1976 році на Дніпровському комбайновому заводі почалося виробництво спеціальних самохідних бурякозбиральних комбайнів «РКС-6» (шестирядних), а через два роки – і чотирьохрядних «РКС-4».

Крім того, заводом були розроблені і запущені в серію самохідні навантажувачі буряків «СПС-4,2». Плановий обсяг виробництва ДКЗ становив 10 тисяч комбайнів і 5 тисяч буряконавантажувачів у рік. Машини виробництва ДКЗ поставлялися не тільки на внутрішній ринок СРСР, а й експортувалися в Болгарію, Югославію і Францію. У 1987 році на ДКЗ був запущений у виробництво новий бурякозбиральний  комбайн «МКК-6». Пізніше ДКЗ розробив абсолютно новий самохідний бурякозбиральний комбайн «РКМ-6» – високоефективний і економічний.Це цікаво:

«Варто також згадати про Тернопільський комбайновий завод, який був започаткований у 1939 році як машинно-тракторна майстерня, а з початком  1970-х став комбайновим заводом. Колектив підприємства опанував виробництво понад 20 типів нових машин для різноманітних сільськогосподарських робіт, зокрема, машини для збирання цукрових буряків КС-6Б-01, КС-6Б-02, КС-6В, КБ-6 (бункерна), комбайн КСБ-6 «Збруч» для повнопоточ. збирання цукрових буряків за західними технологіями.

Машини для збирання гички цукрових буряків: БМ-6, БМ-6А, БМ-6Б, МРГ-6, МГШ-6; розроблялися і виготовлялися промислові партії причіп. коренезбиральних машин, машин для картоплярства, малогабаритної техніки для фермерів».

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: