Статті

Європейське виробництво в Україні – чи виправдана довіра?

19.03.2021

Насіннєвий завод SESVANDERHAVE в Україні з виробництва насіння цукрового буряку бельгійської селекції

Компанія SESVANDERHAVE (Бельгія) – провідний виробник насіння цукрового буряку у світі. Завдяки найкращій генетиці буряку та створенню високопродуктивних гібридів ця компанія вже багато років надійно посідає лідируючі позиції в світі, зокрема в Україні.

Бельгійська компанія «SESVANDERHAVE», яка має близько 200 років досвіду роботи виключно в галузі селекції, вирощування та виробництва насіння цукрового буряку, представлена в усіх бурякосійних країнах світу та інвестує найбільше у цю галузь, звернула свою увагу на ринок України і, побачивши, що він є привабливим для ведення бізнесу, вирішила значну частину
своїх коштів, ресурсів, досвіду та знань розмістити саме на нашій території.
Результатом такого рішення стали:

– відкриття представництва компанії «SESVANDERHAVE» в м. Київ, яке також відповідальне за діяльність компанії на території Білорусі та Молдови;

– будівництво та введення в експлуатацію найсучаснішого насіннєвого заводу «SESVANDERHAVE» на території України;

– організація насінницьких полів в Одеській області;

– надання техніки та обладнання європейських виробників;

– матеріально-технічне та інформаційне забезпечення;

– підтримка у вирішенні складних задач для фермерів за допомогою Інноваційного центру, який знаходиться в Бельгії. До речі, в Інноваційний центр було інвестовано понад 20 млн. євро;

– передача досвіду та знань в області вирощування та виробництва гібридного насіння цукрового буряку бельгійської селекції та багато іншого.

Перед тим, як робити такі інвестування в Україну, бельгійська сторона дуже довго придивлялась до нас (українців), вела переговори, вивчаючи кожен наш рух та крок, і, врешті-решт, прийняла рішення, що українці є порядні, працьовиті і, як то кажуть, нормальні люди. Станом на сьогоднішній день, компанія «SESVANDERHAVE» вже відсвяткувала своє 25-річчя присутності на ринку України і ще жодного разу не пожалкувала, що веде свою діяльність у нашій країні. За 25 років співпраці ми, українці, довели бельгійцям, що вміємо працювати, вміємо думати і є членами однієї команди, вільно володіємо іноземними мовами та маємо європейський менталітет. Також за чверть століття компанія «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» жодного разу не підвела своїх клієнтів (а це і фермери, і великі агрохолдинги) щодо якості насіння.

Насіннєвий завод SESVANDERHAVE в Україні був побудований та введений в експлуатацію дочірньою компанією ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» в с. Гоголів, Броварського району Київської області. Усі конструкції, устаткування і обладнання поставлялись зі Швеції, Данії, Бельгії, Нідерландів, Франції, Італії та інших європейських країн – від партнерів компанії SESVANDERHAVE (Бельгія). Станом на сьогодні завод повноцінно працює та навіть розширює свої виробничі та складські потужності.

Насіннєвий завод SESVANDERHAVE окремими візитами неодноразово відвідували Посол Бельгії, Прем’єр Міністр Бельгії, вище керівництво SESVANDERHAVE, високопосадовці України, партнери ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» з Білорусі, Молдови та інших країн.

Слід зауважити, що насіннєвий завод SESVANDERHAVE не має аналогів за рівнем свого технічного оснащення та забезпечення в Україні. На підтвердження цього можемо сказати, що всі технологічні процеси з виробництва та обробки насіння цукрового буряку перебувають під постійним (24/7) контролем спеціалістів головного заводу у м. Тінен (Бельгія), оскільки все устаткування насіннєвого заводу СЕСВАНДЕРХАВЕ (Україна) з’єднано через мережу Інтернет з головним сервером SESVANDERHAVE.

Всі складові виробничого процесу, такі як дражувальна маса, клейова суміш, фарба та інше ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» отримує напряму з Бельгії. Пестицидна обробка насіння проводиться тільки оригінальними препаратами всесвітньо-відомих виробників (Bayer, Syngenta та інші). Домовленості із виробниками хімії заключено головним офісом компанії SESVANDERHAVE (Бельгія). Таким чином вдалось отримати найпривабливішу ціну, оскільки компанія SESVANDERHAVE вела переговори про забезпечення агрохімією всіх членів великої групи SESVANDERHAVE. Як було сказано раніше, насіння цукрового буряку селекції SESVANDERHAVE представлено у всіх бурякосіючих країнах світу, тому за рахунок об’єму вдалось отримати найефективніший результат. Якщо сказати простою мовою стосовно масштабу, то кожна третя ложка бурякового цукру в світі виробляється із буряка селекції SESVANDERHAVE.

Компанія ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» має в своєму активі Контрольно-насіннєву лабораторію, яка є складовою насіннєвого заводу SESVANDERHAVE (Україна). Лабораторія заводу оснащена сучасним обладнанням, а система вимірювання відповідає вимогам ДСТУ ISO 10012:2005. Лабораторія працює відповідно до міжнародних стандартів контролю насіння (ISTA) та чинних українських стандартів. Контроль якості відбувається на всіх етапах виробництва та обробки насіння цукрового буряку. Всі партії комерційної продукції паралельно перевіряються спеціалізованою лабораторією в м. Тінен (Бельгія), а також Державним центром сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції (Україна). Тому, отримавши сертифікат якості або висновок Контрольно-насіннєвої лабораторії СЕСВАНДЕРХАВЕ, Ви отримуєте тричі перевірені та підтверджені дані.

Протягом усіх років присутності та роботи компанії «SESVANDERHAVE» на українському ринку, головною метою було визнання якості проведених виробничих процесів та кінцевого продукту ЄВРОПЕЙСЬКОЮ спільнотою. Таким чином, за ініціативи компанії «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» у 2018 році Україна стала повноправним членом Організації Економічного Співробітництва та Розвитку у Схемах по насінню цукрових буряків, призначених для міжнардної торгівлі. Країнами-членами ОЕСР є понад 60 розвинених держав, тож змога експортувати насіння буряку у вказаних напрямках – підтвердження високої його якості для українського виробника.

Це дуже важливе дійство для нас, оскільки підтверджується висока якість насіння цукрового буряку селекції SESVANDERHAVE, вирощеного та обробленого в Україні. Це питання (виробництво в Україні) багато разів ставало наріжним каменем у взаємовідносинах між нами (виробником насіння) та агровиробниками, котрі займаються вирощуванням цукрових буряків. Ми втомились пояснювати, що селекція SESVANDERHAVE є бельгійська, усі складові та компоненти – європейські, все обладнання європейське тощо. Також багато разів повторювали, що насіннєвий завод SESVANDERHAVE був побудований в Україні з міркувань НАБЛИЖЕННЯ ДО КЛІЄНТА. Усі технологічні процеси такі ж, як і на насіннєвому заводі, що знаходиться у Бельгії.

І завдяки приєднанню України до Схем сортової сертифікації ОЕСР по насінню цукрових буряків, компанія «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» вже підписала Контракт на поставку в Європу першої партії насіння, вирощеного та обробленого в Україні. Більше того, насіння вже доставлено замовникам і отримано попередні позитивні відгуки європейських с/г виробників. Також на підтвердження висококласності українського виробництва насіння, частина європейських насінників з Франції та Італії планують перевести до нас в Україну. Це свідчить про те, що вже дуже добре налагоджений процес виробництва насіння цукрового буряку у нас в Україні!!! Усе повною мірою відповідає ЄВРОПЕЙСЬКИМ стандартам!!!

Наприкінці хотілось би трохи зачепити технологічні можливості насіннєвого заводу SESVANDERHAVE в Україні – ми можемо ВСЕ, що стосується усіх технологічних процесів виробництва насіння цукрового буряку. Головне і надважливо, що у нас дуже добре відпрацьований індивідуальний підхід до клієнта в плані пестицидної обробки насіння. Ми можемо посилити як інсектицидний, так і фунгіцидний захист насінини. Можемо за потреби нанести біопрепарати, підсилювачі стресостійкості і ще багато чого цікавого.

Оскільки насіннєвий завод SESVANDERHAVE був побудований в Україні з міркувань наближення до клієнта, то цей крок дав свої результати – в період посівної кампанії насіння цукрового буряку селекції SESVANDERHAVE може бути доставлено просто на поле протягом доби з моменту звернення. Це надає впевненості і захищеності усім аграріям, які займаються вирощуванням цукрових буряків в Україні. За всі роки співпраці, селекція SESVANDERHAVE ще жодного разу не підводила сільгоспвиробників. Намагатимемось й надалі утримувати цю планку, і надіємось на визнання того, що Україна – це Європа!!!

Успіху, здоров’я, удачі, гарних врожаїв та високих заробітків від результату Вашої діяльності.

Завжди з Вами, SESVANDERHAVE!!!
WWW.SV-UKRAINE.COM.UA

P. S: Запрошуємо усіх бажаючих відвідати бельгійський насіннєвий завод «SESVANDERHAVE» в Україні і переконатися в тому, що таке європейське виробництво насіння цукрового буряку.

Залишити коментар: