Новини

Флекві – це бренд майбутнього: підсумки вебінару від Австрійського агрокластеру

06.02.2022

3 лютого 2022 року Австрійський агрокластер спільно з Торговим відділом Посольства Австрійської Республіки в Україні за підтримки асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» провели вебінар «Австрійський флекві – порода, що змінює уявлення про продуктивність ВРХ».

Відкрили вебінар Ґабріелє Газельсберґер, Торгова Радниця Посольства Австрійської Республіки в Україні та Себастіан Ауерніг, Президент Австрійського агрокластеру.

Вони відзначили, що розвиток фермерства є надзвичайно важливим для Австрії. Навіть особисто у пана Ауернінга є ферма, яка має до 100 корів.

Він також висловив задоволення, що агрокластер вже співпрацює з деякими компаніями в Україні і сподівається, що ця співпрацю буде розвиватися й надалі.

Герман Візер, Генеральний директор Австрійського агрокластеру також акцентував свою увагу на тому, що в Австрії сільське господарство представлене переважно сімейними фермами, і тому агрокластер особливо велику увагу приділяє освіті та навчанню молодих фермерів.

Що стосується ключових напрямків діяльності агрокластеру, то пан Візер повідомив, що серед них є інтегровані рішення для сталого виробництва молока та м’яса та рішення Smart Farming для цифровізації ферм і сталого землеробства. Їх реалізацію агрокластер пропонує також і в Україні.

«Ми можемо надавати допомогу як в поновленні, модернізації старих ферм, так і в створенні нових, проводити навчальні та освітні заходи для фермерів, якщо це потрібно», – підкреслив він.

Мартін Штегфельнер, Генеральний директор Центральної спілки австрійських скотарів повідомив, що станом на 1 грудня в Австрії налічувалося 55 тис. господарств ВРХ, половина з яких з випасом на полонині. Ці господарства мали 1,85 млн поголів’я ВРХ. При цьому кількість дійних корів складала 524 тис.

Пан Штегфельнер також наголосив на тому, що 83,6% дійних корів у Австрії перебувають під контролем продуктивності.

Але особливу увагу гендиректор спілки звернув на той факт, що 75,1% в структурі порід ВРХ в країні припадає на симентальську породу (флекві), яка дозволяє досягти фермерам подвійного напрямку продуктивності, оскільки ця порода є не лише молочною, але й м’ясною.

Також, за його словами, важливо, що в Австрії дотримуються комплексного підходу до розведення ВРХ, роблять особливий акцент на гарний фізичний стан худоби, її довголіття та тривалість продуктивності. Це дозволяє досягти значного розвитку показників у виробництві молока з високоякісним складом.

Цікаво було послухати й про ефективно організований кооперативний збут продукції через аграрні центри кооперації, через які навіть малі підприємства можуть потрапити на ринок.

У свою чергу, Райнхард Пфлегер, Генеральний директор Спілки з селекції породи австрійського флекві зосередився у своїй доповіді саме на цій породі ВРХ. За його словами, флекві наразі – найкраща порода комбінованого напрямку продуктивності у світі. У Австрії флекві розводять 40 тис. ферм. Здебільшого це – сімейні ферми, середня кількість корів на яких становить 22 голови.

Пан Пфлегер переконаний, що ця порода продуктивна, витривала та довговічна. Наприклад, за словами спікера, у флекві на 25% менше проблем зі здоров’ям вимені, ніж у інших порід. Крім цього, важливим є також показник плодовитості флекві. Одна корова цієї породи може народити чотири теляти, кожне з яких має дуже високу цінність.

Також він звернув увагу на динаміку м’ясної продуктивності флекві. За останні роки її вдалося підняти, як і молочну. На думку Райнхарда Пфлегера, м’ясні показники флекві можуть бути важливими для українських фермерів. Загалом флекві з Австрії експортують у понад 40 країн світу.

Не оминув гендиректор спілки й екологічний аспект. За його словами, завдяки виробництву яловичини з тварин молочного стада Австрія знаходиться серед топ-країн зі зменшення впливу на клімат.

«Я впевнений, що флекві – це бренд майбутнього», – підвів підсумок пан Пфлегер.

У свою чергу, Олександр Моісеєв, CEO та партнер Agro Energy Group поділився своїм досвідом розвитку ферми в Україні та розповів про те, чим йому в цьому допоміг Австрійський агрокластер. Зокрема, його приємно вразило дуже глибоке та детальне відношення до партнерства з боку австрійців. Дякуючи їм, представники Agro Energy Group відвідали понад 40 підприємств, які працюють з флекві, а також займаються виробництвом молока та м’яса. Як результат, цей досвід дозволив українській компанії перетворити свою стару ферму в прибуткове підприємство.

На завершення Віктор Андрійченко, Генеральний директор Schauer Agrotronic Ukraine розповів про можливості сучасного оснащення ферм. У якості прикладу він привів smart-рішення для тваринницьких комплексів від Schauer, які включають різноманітні роботизовані системи, безпечні самозамикаючі решітки, комфортні бокси для відпочинку, системи для індивідуальної годівлі ВРХ, системи видалення гною, покриття підлоги з низьким рівнем викидів, системи вентиляції та охолодження та системи подачі та очистки соломи.

Також організатори вебінару запрошують усіх бажаючих відвідати стенд Австрійського агрокластеру в рамках групового стенду республіки Австрія на Agro Animal Show, яка відбудеться 15-17 лютого у МВЦ в Києві.

Залишити коментар: