Конференції. Семінари. Форуми.

Фокус на високому врожаї ріпаку в 2018 році.

28.02.2018

Актуальні пропозиції від NPZ та HORSCH

Незважаючи на усі ризики вирощування, ріпак стає невід’ємною культурою у сівозміні вітчизняних товаровиробників. У середньому по країні з одного гектара вирощують трохи більше двох тонн насіння «чорного» золота в аграрній сфері. Науковці та практики намагаються вирішити питання підвищення продуктивності та ефективності його виробництва. З цією метою вже вкотре під егідою німецьких партнерів України пройшла серія конференцій, які відбулися у п’яти містах та завершилися у Тернополі 9 лютого. Головними організаторами заходів стали компанії NPZ і Horsch, до яких цього року приєдналася Yara.

Перший блок роботи конференції традиційно був присвячений останнім тенденції на світовому і європейському ринках ріпаку, а також їхній вплив на поточну ситуацію у сільському господарстві України. Зокрема, керівник представництва NPZ Олаф Гауе акцентував увагу гостей на зростаючі цінові тенденції на ріпак в 2018 році, незважаючи на підвищену пропозицію на внутрішньому ринку. Фахівці компанії також розповіли про інноваційні рішення щодо стимуляції розвитку кореневої системи, звернули увагу на особливості ранньої сівби, а також представили нові високоврожайні гібриди озимого ріпаку: Атора, Куга, Туре і Шрек.

Учасниками науково-практичної конференції стали понад 200 осіб з багатьох підприємств усієї Західної України. Серед гостей заходу також були вчені, представники профільних установ та організацій. Зокрема, конференцію відвідав відомий науковець – професор Володимир Володимирович Лихочвор. Як він доречно зазначив – вчитися ніколи не пізно.

«Ми живемо у надзвичайно динамічний час, в який стрімко змінюються технології. Тому необхідно усім бути готовими до нових знань та їх почерпати. Найбільш професійний рівень надають, власне, такі конференції як сьогодні. Темою є вирощування ріпаку. Культура цікава і необхідна в структурі посівних площ. Однак поряд із цим існують ряд особливостей і стримуючих факторів у технології. Досвід фахівців компанії NPZ є дуже корисним, адже вони чи не перші в Україні запропонували світовий досвід у вирощуванні ріпаку. Для себе почерпнув багато нової інформації про елементи технології, особливо щодо живлення рослин. Тут у нас ще є багато прогалин, тому вирішувати ці питання спільно, в тому числі за рахунок вдосконалення технічного забезпечення».

Інновації від Horsch

У фокусі доповідей фірми «Horsch» були технічні новинки в технології вирощування сільськогосподарських культур, а це три напрями. По-перше, продемонстровано вкотре надійні результати використання сівалок Focus TD. Лише на теренах Західної України їх працює понад 20 одиниць. Серед переваг сівалки є те, що за допомогою цього агрегату можна спочатку здійснювати глибоке рихлення, внести добрива та посіяти. Рихлення відбувається безпосередньо у рядку, передбачена також опція внесення добрив на різну глибину.

По-друге, новою модифікацією сівалки Focus є варіант MT, що інтегрованою новинкою на базі TD та культиватора Tiger NT. Запропоноване інженерами кардинальне рішення дозволить інноваційно дивитися на передпосівний обробіток ґрунту та сівбу культур. При чому агрегат дозволятиме працювати на різній ширині міжрядь – від 30 до 70 см, тобто практично на усіх видах сільськогосподарських культур (ріпаку, сої, соняшнику, цукрових буряків, кукурудзи). Важливим доповненням машини буде багатофункціональність використання бункера. У бункері можна розмістити три компоненти. Для вітчизняного ринку буде запропоновано бункер ємністю 17000 та 21000 літрів.

Третім рішенням є удосконалення посівного диску сівалки Maestro, яке полягає у поліпшенні цілого механізму, що дозволяє висівати не лише крупне насіння, а й дрібне. Це дозволить менше часу простоювати агрегату і задіяти машину на сівбі ранніх та пізніх культур.

«Запропоновані рішення у всіх трьох агрегатах дозволяють також враховувати тип ґрунту та його стан після основного обробітку. Тобто в залежності від стану ґрунту перед посівом культури, погодних умов можна налаштувати міжряддя та глибину рихлення, внесення добрив та висіву. Все це передбачено у налаштуваннях згідно технічних умов експлуатації машин», – доповнив Тарас Рунців, менеджер Західного регіону ТОВ  «Хорш Україна».

Це підтверджується і на практиці, адже усі запропоновані інновації випробовуються і впроваджуються у діяльності вітчизняних аграріїв. Зокрема, на полях ТОВ «Агрокультура Мостиська», що знаходиться у Львівській області, працювала сівалка Maestro із розробленим та встановленим на сівалку механізмом висіву дрібного насіння.

Як зазначив Володимир Бубнов, заступник директора з виробництва, це рішення дуже допомогло під час посівної кампанії в умовах осені 2017 року:

«На сьогодні підприємство займається обробітком 12 тисяч гектар у Львівській області. Слід зауважити, що посівні агрегати використовуються від партнера заходу – компанії «Horsch». Це сівалки для суцільного висіву культур Pronto 9 SW (2 агрегати) та для висіву просапних культур з міжряддям 70 см Maestro 16.70 SW (2 агрегати). У минулому році через несприятливі погодні умови (відсутність опадів, підвищена температура ґрунту, твердість ґрунту) не було можливості посіяти озимий ріпак сівалкою суцільного висіву. Тож довелося застосовувати сівалку Maestro. Для нас це був експеримент, але у компанії «Horsch» запевнили, що додаткове обладнання і налаштування вирішать проблему. Сіяли ріпак у половину норми з міжряддям 70 у два проходи зі зміщенням 35 см, щоб отримати необхідне міжряддя у 35 см. Незважаючи на такий спосіб висіву, сходи отримали рівномірні, вегетація проходила чудово, а стан рослин був відмінним. Посів проводили не лише у тестовому режимі, а працювали ними протягом 10 днів допоки не випав дощ. Отож, несподівано для нас «вимушеним» експериментом задоволені і щиро вдячні компанії «Horsch» за таке інноваційне рішення у зміні конструкції диску для висіву та налаштуванні агрегату. Загалом вважаю, що її продукти мають майбутнє, оскільки інженери враховують побажання аграріїв та відчувають майбутні тренди ринку»

Щодо результатів діяльності представництва компанії «Horsch» в Україні, то можна сміливо зазначити: рік був вдалий. Це підтверджується обсягами продажу, а й підвищеною увагою аграріїв до новинок та вимогливістю до елементів конструкцій наших агрегатів.

«Вітчизняні сільськогосподарські товаровиробники починають все більше вникати у технологічні особливості не лише процесу вирощування, а використання техніки, планування її придбання (що пов’язано із особливостями податкового законодавства – прим. ред.) та підготовки до роботи. Це зумовлює вдосконалювати власні напрями діяльності і бути на вістрі подій на ринку» – зазначив Тарас Рунців.

Підсумовуючи проведення конференції, можна констатувати про підвищений інтерес з боку аграріїв щодо перспектив розвитку більш високих врожаїв сільськогосподарських культур та якісної продукції, а також досягнення оптимальних результатів під час ефективного обробітку ґрунту, сівби насіння і догляду за рослинами.

Андрій Сава

[nggallery id=164]