Новини

Інфографіка: ринок перцю в Україні

12.09.2021
Перець – овоч, який займає одне із ключових місць в літньо-осінньому раціоні українців. В 2020 році було вирощено 181,3 тис. т перцю, що на 5% вище показника минулого року. І хоча обсяги виробництва даного овочу в Україні значно поступаються більш традиційним для України помідорам та огіркам, Україна займає 18-те місце в рейтингу найбільших виробників перцю в світі.
В Україні вирощують як солодкий, так і гіркий перець. Однак частка солодкого значно вища – 94% від загального обсягу виробництва. Обидва види перцю вирощуються як промисловими підприємствами, так і домогосподарствами. При цьому частка виробництва промисловими підприємствами незначна – лише 7%. Решта виробляється в господарствах населення для задоволення власних потреб або часткової подальшої реалізації.
“За останні 5 років обсяг імпорту перцю в Україну зріс в 3 рази, що пов’язано з формуванням більш здорової культури споживання та вживанням овочів цілий рік. Основні обсяги імпортних поставок припадають на зимово-весняні місяці, коли власне виробництво перцю в Україні практично відсутнє. В 2020 році було імпортовано 14,6 тис. т даного овочу, що на 7% вище аналогічного показника попереднього року. Водночас експортні відвантаження перцю мінімальні. Основними постачальниками перцю в Україну є: Туреччина (40% українського імпорту в грошовому вимірі в 2020 році), Іспанія (29%), Нідерланди (14%), Польща (12%) та Франція (2%)”, – коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.
Джерело : УКАБ

Залишити коментар: