Новини, Це цікаво

Історія Стюарта Резніка: як онук українського мігранта став головним фермером США

19.12.2022

Стюарт та Лінда Резнік – подружжя, котре зуміло побудувати бізнес-імперію Roll International і стати найбільшими фермерами в Північній Америці. Резніки десятиліттями годували американців фруктами, овочами та горіхами з садів, вирощених у посушливій Каліфорнії.

Стюарт Резнік народився в 1936 році, виріс у єврейській сім’ї середнього класу  в Нью-Джерсі, а пізніше разом із сім’єю переїхав до Каліфорнії в 1950-х роках. Його дідусь іммігрував з України, коли батькові було 3 роки. Батьки Стюарта родом з України: дід та баба втекли від єврейських погромів до Америки на початку XX століття.

У 1959 році юнак отримав ступінь бакалавра Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, а згодом – ступінь доктора права в Школі права UCLA. Навчаючись на юридичному факультеті, він заснував свій перший бізнес –  клінінгову компанію, яку продав у 1969 році, а ближче до 40 років став фермером у долині Сан-Хоакін.

Початок сільськогосподарської кар’єри

Будувати свою сільськогосподарську імперію Стюарт почав у 1970-х і скористався всіма звершеннями попередників. За півстоліття він фактично монополізував водні ресурси Каліфорнії. Щоб окропити 15 млн дерев, Резніку було потрібно 500 млн т води на рік. Весь Лос-Анджелес, у якому живе 4 млн осіб, споживає 700 млн т.

Резніки – головні виробники лимонів, лаймів, фісташок, мигдалю та гранатів у США. Ще в угіддях Резніків ростуть мандарини, їх продають під брендом Halos.

Стюарту Резніку важко пояснити, як він розбагатів. Чоловік стверджує: йому допоміг успіх і кілька простих уроків, котрі він отримав на самому початку життя. Коли Резніку було 13, він влаштувався працювати в аптеку Rutgers Pharmacy. Першого дня начальник показав йому комору, повну пляшечок з ліками, розкиданими повсюди, і велів навести лад. Стюарт не знав, з чого почати, гори пляшечок виглядали жахливо. Начальник невдовзі повернувся, побачив, що Стюарт нічого не зробив, і сказав йому: “Просто почни”. Найголовніше — поринути у роботу, зрозумів Стюарт. «Просто розпочати» стало одним із його основних життєвих принципів.

Ще у 1980-х подружжя Резніків почало активно інвестувати в агробізнес: у цитрусові, фісташкові, мигдальні сади та гранатові дерева. Згодом ці починання стали їх найбільшим джерелом прибутку. Сьогодні Roll є найбільшим виробником цитрусових у Каліфорнії та найбільшим постачальником горіхів у світі. У 2000-х компанія почала продавати чистий гранатовий сік та інші продукти, що його містять, під брендом POM Wonderful. Потім викупила Fiji Water, яка спеціалізувалася на торгівлі водою з природних джерел міста Сува на островах Фіджі. Сьогодні Roll International входить до двохсот найбільших приватних компаній США.

Залишити коментар: