Новини, Це цікаво

Історія тракторів Porsche – знаменитих тракторів, з яких почалася механізація с/г в Німеччині

25.09.2021

Створення першого конструкторського бюро

Батько майбутнього відомого конструктора Фердинанда Порше володів невеличкою майстернею в маленькому німецькому містечку Мафферсдорф. З 15 років Фердинанд працював у ній вранці, а вечорами відвідував заняття в технічному училищі міста Райхенберг. Талант юнака став очевидним після розробки першого автомобіля, оснащеного електроприводом.

У 1931 році, пропрацювавши багато років у компанії Daimler («Даймлер»), Фердинанд Порше відкрив у місті Штутгарт власне конструкторське бюро, яке спеціалізувалося на розробці різних видів двигунів. У 1930-ті роки, за часів фашистського режиму Німеччини, конструкторське бюро почесного доктора інженерних наук Фердинанда Порше займалося механізацією сільського господарства і автомобілізацією населення Німеччини. Бюро розробляло не тільки знаменитий автомобіль Volkswagen («Фольксваген», у перекладі з німецької – «народний автомобіль»), а й Volkspflug («Фольксплуг» – «народний трактор»).

Volkspflug

Volkspflug-“Народний трактор”

Цей трактор був задуманий як масова і дешева модель. Проєкт був реалізований між 1937 і 1939 роками. Перші моделі тракторів 110 і 111 були оснащені V-подібними двигунами з повітряним охолодженням, які розвивали потужність до 12 к. с.

Порше продовжував удосконалювати трактор. На моделі трактора 113 встановлювали вже дизельний двигун з повітряним охолодженням.

Період Другої світової війни

З початком Другої світової війни робота над проєктом будівництва тракторів сповільнилася. Компанія Porsche зосередила зусилля на створенні важкого танка для військових потреб – моделі «Тигр». Виробництво танка перейшло згодом до компанії Henschel («Хеншель»).

Танк “Тигр”

Робота над проєктом моделі трактора 113 пізніше відновилася, двигун був оснащений низкою оновлень. У 1949 році компанія Porsche доручила виробництво тракторів власної розробки компанії Uhinger Firma Allgaier Werke GmbH. Однак у 1957 році ця співпраця припинилась, оскільки виробничі потужності Allgaier («Альгайер») не витримали високого попиту на трактори Porsche.

Тоді компанія Porsche знайшла нові потужності для виробництва своїх агрегатів. Ними стала група металургійних і гірничопромислових компаній Mannesmann («Манесман»). Porsche викупила підрозділ Allgaier, що спеціалізувався на виробництві тракторів, і відкрила завод у колишніх приміщеннях фірми Zeppelin («Цепелллін») у німецькому місті Фридрихсхафен на кордоні зі Швецією.

Створення компанії Porsche Diesel Motorenbau

Спеціально для виробництва тракторів  в 1950 році було створено окреме підприємство Porsche-Diesel Motorenbau GmbH в місті Манцель на березі Боденського озера. Трактори виробництва Porsche-Diesel  випускалися до 1963 року. Нова продукція виявилася більш масовою і затребуваною, модельний ряд тракторів був розширений: з одним, двома, трьома і чотирма циліндрами, різні моделі і модифікації – всього понад 30 моделей за весь час виробництва.

Пізніше попит на маленькі трактори  у зв’язку з гострою конкуренцію почав падати. Porsche, що не випускала тракторів потужністю більше 50 к.с., прийняла рішення вийти з перегонів, де потужність мала вирішальне значення. У 1962 році виробництво переходить до компанії Man («Ман»), яка стає основним акціонером Porsche Diesel, а в 1966 році фірма була продана  компанії Daimler-Benz («Даймлер-Бенц»).  Сама ж компанія Porsche перейшла на виробництво запасних частин, заснувавши спільне підприємство з компанією Renault («Рено»).

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: