Новини, Це цікаво

Історія Ursus – найстарішого польського виробника обладнання для сільського господарства

09.08.2022

Історія компанії розпочалась у Варшаві в 1893 році. Тоді троє інженерів: Людвік Россман, Казімєж Матецький та Еміль Шенфельд разом із чотирма підприємцями – Станіславом Ростковським, Олександром Радзіковським, Каролем Страссбургером і Людвіком Фіялковським із приданих заощаджень семи доньок заснували підприємство під назвою Акціонерне товариство «Спеціальна Фабрика Арматур».

Компанія, першим директором якої був Людвік Россман, на своїх продуктах містила знак «P7P», який потрібно читати як «Придане 7 дівчат». Завод виробляв арматуру для цукрової, харчової та лікеро-горілчаної промисловості, пожежні гідранти, а також арматуру центрального опалення та водопостачання безперервно до 1939 року.

У 1902 році акціонери вирішили розширити завод і асортимент продукції, включаючи двигуни внутрішнього згоряння. На хвилі популярності роману Генрика Сенкевича Quo Vadis компанію було вирішено назвати Ursus. Тоді існуючу торгову марку замінили на нову, де слово URSUS було закодовано трьома літерами у стилізованому зубчастому колесі, а компанія отримала назву  Акціонерне Товариство Спеціальної Фабрики Арматур і Моторів URSUS.

У 1913 році завод, перебуваючи у повному розквіті, став головним виробником двигунів внутрішнього згоряння в Польщі. До початку Першої світової війни в 1914 р. компанія випустила 6 тис. двигунів різних типів потужністю від 5 до 450 к. с., а в асортименті були транспортабельні двигуни для сільського господарства – локомобілі.

У 1915 році. російська армія, відступаючи з Польщі, знищила завод на Скернєвицькій і частину машин вивезла в Росію. Попри розруху, завод швидко відродився і після війни продовжував виробляти двигуни внутрішнього згоряння з більшою потужністю.

У 1916-1918 роках під керівництвом польського конструктора проф. Кароля Тейлора була зроблена спроба побудувати перший польський трактор.

У 1920 році. компанію було перетворено на Fabryka Silników i Traktorów “Ursus” Sp. Akc. І хоча назва вказувала на виробництво тракторів, перша машина, яку можна було так назвати, зійшла з конвеєра лише через 2 роки.

Початкові проєкти розвитку компанії передбачали виробництво двигунів внутрішнього згоряння потужністю 600 к. с. і сільськогосподарських тракторів, але виробничі та фінансові труднощі, а також політична ситуація призвели до того, що виробнича програма була розширена, включаючи замовлення для військових

1923 рік приніс фундаментальні зміни в розвиток компанії, яка отримала назву Zakłady Mechaniczne «Ursus» Spółka Akcyjna. Завод розпочав серійне виробництво перших польських сільськогосподарських тракторів, які називалися тягачами. Трактори «Урсус» створювалися за зразком американського трактора «Титан» (International Harvester Company) і до 1927р. Їх було виготовлено 100 шт.

 

У 1923-1927 роках заводи компанії виробляли танки, броньовані колісні та гусеничні тягачі, бронеавтомобілі, автомобілі «Ursus» та «Saurer», пожежні і поштові автомобілі, а також дуже популярні мотоцикли, стаціонарні та сільськогосподарські двигуни.

У 1946 році державна влада вирішила розпочати виробництво сільськогосподарських тракторів на чехословацьких заводах. У той час команда дизайнерів з Варшавського технологічного університету під керівництвом проф. Едварда Хабіча розробила документацію на трактор Ursus C-45. Перша машина зійшла з конвеєра в 1947 році.

У 1961 році. було підписано державний контракт між Польщею та Чехословаччиною, в результаті якого було створено Польсько-Чехословацький центр досліджень і розробки тракторів (PCOBRC), а в 1965 році ЗМ «Урсус» освоїв виробництво середнього трактора Zetor 4011 потужністю 42 к.с. під позначенням Ursus C-4011. Ці трактори після багаторазової модернізації випускалися до кінця 1994 року.

Ursus S.A. – єдина компанія в сегменті сільськогосподарської техніки та обладнання, яка дебютувала на Варшавській фондовій біржі в грудні 2007 року.

Залишити коментар: