Новини, Це цікаво

Компанія SESVanderHave: історія створення провідного світового виробника насіння цукрового буряка

01.10.2021

Компанія SESVanderHave є провідним світовим виробником насіння цукрових буряків, що спеціалізується на всіх напрямках виробництва насіння цукрового буряку – від розробки нових і стійких сортів до отримання готового синього насіння.

Історія компанії

Компанія SESVanderHave була створена в 2005 році, коли бельгійський виробник насіння SES Europe об’єднався з голландською фірмою DJ VanderHave. Обидві компанії мають більше 200 років досвіду у виробництві цукрових буряків.

Історія VanderHave починається в далекому 1879 році, коли Д. Дж. Вандер Хаве створив насіннєву компанію в Зеландії. Відбір і селекція насіння цукрового буряку розпочалися в 1941 році. У 1977 році компанія VanderHave перейшла у власність Cosun (Suiker Unie).

Основи SES Europe були закладені в 1948 році зі створенням S.B.G.B. (Société Belge de Graine de Betterave Sucrière – Бельгійської компанії з виробництва насіння цукрового буряку). Через проблеми з виробництвом, якістю та постачанням насіння цукрового буряку після Другої світової війни бельгійським виробникам цукру потрібно було створити власну насіннєву компанію. Ця компанія росла та швидко почала розширюватись на міжнародному рівні. У 1972 році компанія S.B.G.B. злилася з італійською фірмою з виробництва насіння, змінивши назву на SES.

У 1987 році SES перейшла до складу британської багатонаціональної компанії ICI, яка в 1993 році вирішила об’єднати кілька видів діяльності, зокрема виробництво насіння, у межах окремої міжнародної компанії Zeneca.

У 1996 році Zeneca та Cosun злилися, сформувавши насіннєву компанію Advanta – п’яту за розміром у світі.

У 2005 році компанія Advanta продала свою діяльність із виробництва насіння цукрового буряку групі Florimond Desprez, французькому сімейному бізнесу, що спеціалізується на насінні. Florimond Desprez також має давню історію, яка почалася в 1830 році та налічує шість поколінь.

Компанія SESVanderHave: історія створення провідного світового виробника насіння цукрового буряка

Штаб-квартира компанії SESVanderHave розташована в «цукровій столиці» – місті Тінен (Бельгія), де також розміщений один з трьох високотехнологічних насіннєвих заводів для підготовки насіння цукрового буряку. Щорічно компанія SESVanderHave продає понад півтори мільйони посівних одиниць по сто тисяч штук насіння в кожній.

Джерело: www.sesvanderhave.com

Залишити коментар: