Новини

Критичного впливу енергетичної кризи на виробництво не передбачається, – Тарас Висоцький

16.02.2023

Про забезпечення країни м’ясними та молочними продуктами та вплив енергетичної кризи на виробництво розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі інформаційного марафону на ПЕРШОМУ.

Повідомляє Мінагрополітики.

Він запевнив, що наразі немає ризиків для продовольчої безпеки України.

«Перший аспект – це фізична доступність до продукції. В Україні достатнє виробництво усіх основних видів продукції, в тому числі молочної та м’ясної. Спостерігається тенденція до відновлення після різкого падіння на початку війни. Другий аспект – ціни на цю продукцію та вплив енергетичної кризи», – зазначив заступник Міністра.

Завдяки адаптивності наших виробників ситуація стабілізується. Тому, за словами Висоцького, різких коливань цін не передбачається.

Для цього Уряд впроваджує програми підтримки для виробників. Зокрема, це програма доступного кредитування «5-7-9», продовження якої заплановано на поточний рік. Також Мінагрополітики веде роботу щодо можливості надання виробникам доступу до безперебійного електропостачання цих підприємств.

Щодо впливу енергетичної кризи, Тарас Висоцький зазначив, що малі та середні виробники вистояли. Це підтверджують показники – з жовтня минулого року виробництво зменшилось на 2%.

«Енергетика може впливати на ціноутворення загалом. Щодо м’ясної та молочної продукції, то в структурі собівартості – це не більше 5-10%, залежно від типу продукції. Наразі критичного впливу енергетичної кризи на виробництво не передбачається», – підсумував заступник Міністра.

Онлайн включення Тараса Висоцького відбулося з міжнародної торговельної виставки органічних продуктів «Біофах – 2023» у Нюрнберзі, в якій взяли участь і українські виробники.

Залишити коментар: