Новини, Техніка

Культиватор BEDNAR ACTROS: підрізання решток та глибоке розпушування за один прохід

05.12.2022

Дисколапові культиватори застосовують для інтенсивного обробітку ґрунту за один прохід. Вони особливо підходять для обробітку стерні з великою кількістю пожнивних решток.

Який агрегат обрати, аби він міг забезпечити створення сприятливих ґрунтових умов, необхідних для проростання насіння, подальшого росту і розвитку культури, та при цьому ще й заощадити кошти?

Відповіді на ці питання знають у ПСП «Озірці», що розташоване у Горохівському районі Волинської області. Земельний банк господарства налічує 800 гектарів, вирощують озиму пшеницю, озимий ячмінь, ріпак, сою, кукурудзу на зерно та на силос, розвивають тваринництво, тому у них дві сівозміни: польова і кормова.

Культиватор BEDNAR ACTROS: підрізання решток та глибоке розпушування за один прохід

Секретами успішного господарювання з читачами журналу «АгроЕліта» ділиться агроном підприємства Олег Костюк.

– Пане Олеже, які типи ґрунтів переважають на полях та за якими технологіями Ви працюєте?

– Ґрунти у нас здебільшого піщані й суглинки, середньої складності, тому їх обробітку приділяємо велику увагу, адже правильно обробляючи землю, ми закладаємо основу майбутнього врожаю. Працюємо у рамках змішаної технології: як класичної, так і енергоощадної.

– Чи вносите добрива восени? З основним обробітком, чи під час посіву?

– Восени добрива вносимо переважно під посів, а навесні вже застосовуємо підживлення і припосівне удобрення.

– Якими агрегатами виконуєте післяжнивний, основний і передпосівний обробіток?

– Для післяжнивного обробітку використовуємо дискову борону, застосовуємо плуг для основного обробітку, для передпосівного обробітку – передпосівний компактор BEDNAR SWIFTER SO8000F, підготовку ґрунту під час передпосівного обробітку озимих культур проводимо дисколаповим культиватором BEDNAR ACTROS RO 4000R.

– Чи використовуєте міжрядний обробіток ґрунту на широкорядних культурах чи тільки гербіциди для боротьби з бур’янами? Чому обрали саме такий варіант?

– Вносимо лише гербіциди для боротьби з бур’янами, адже в  останні роки є суттєві проблеми з вологозабезпеченням. Ми застосовуємо ґрунтовий гербіцид, після нього – страховий гербіцид і потім під час посіву – добриво в рядок. На власному досвіді побачили, що це дає можливість рослинам гарно «стартувати».

Культиватор BEDNAR ACTROS: підрізання решток та глибоке розпушування за один прохід

Культиватор ACTROS RO оснащений двома рядами великих зубчастих дисків діаметром 690 × 6 мм, які забезпечують відмінне зрізання і перемішування рослинних решток на глибину до 18 см

– Ви зазначили, що використовуєте для ґрунтообробітку комбінований культиватор ACTROS RO від BEDNAR. Які можете виділити переваги цього агрегата?

ACTROS працює глибше, швидше, без борозни, та саме головне – дешевше. Агрегат не утворює ущільнених шарів ґрунту, так званої плужної підошви. Ця машина значно економить паливо у порівнянні із плугом та виконує кілька операцій за один прохід, включно з внесенням добрив. ACTROS ефективно працює в вологих та глинистих ґрунтах. Там. де інші зупиняються,  агрегат показує відмінну роботу без забивань.

– А чому вирішили придбати саме цей культиватор?

– У нас зараз у сівозміні є близько 200 га сої, а проводити оранку по цій культурі досить енергозатратно як по ціні пального, так і по часу. Але соя – гарний попередник, поле після неї дуже чисте, тому, аби пришвидшити посів та скоротити витрати, ми вирішили придбати широкозахватний агрегат. Випробовували агрегати кількох відомих виробників, серед яких і культиватор від BEDNAR. В результаті саме на ньому й зупинили свій вибір, оскільки, по-перше, він дисколаповий, а, по-друге, за один прохід відмінно підготовлює поле не лише по сої, а й навіть по кукурудзі на силос: проходили ним і одразу сіяли озиму пшеницю. Крім того, під кукурудзу ми вносимо органіку, і якщо її знову орати, то добриво виорюється назовні. Культиватор ACTROS RO здійснює обробіток на глибину 15 см, тому воно залишається всередині і пшениця повністю «забирає» його.

– Як відбувався процес вибору культиватора?

– Як я вже казав, мали на вибір три подібних агрегати: нам їх поетапно привозили в господарство для тестування. Ми їх випробовували в роботі на одному й тому ж полі і порівнювали за якістю заробки пожнивних решток. Однозначним «переможцем», на нашу думку, став культиватор ACTROS RO.

– Як довго працюєте з агрегатом? Яке загальне напрацювання на сьогодні?

– Придбали ми його минулоріч наприкінці серпня та відпрацювали вже два сезони. Працюємо повністю культиватором по полю після сої, також частково замінюємо ним оранку на піщаних ґрунтах. В середньому, напрацювання за цей час становить близько 800 гектарів, тобто близько 400 гектарів за сезон.

– Яка продуктивність агрегату за добу? З яким трактором агрегатуєте?

– На підприємстві ми намагаємось працювати лише у світловий день: з 10 до 18-19 години. За цей час ACTROS RO закриває близько 30-35 гектарів. Агрегатуємо його з трактором Fendt 936 Vario.

– А з якою швидкістю працюєте?

– Швидкість роботи залежить від складу ґрунту, від глибини обробітку, орієнтовно виходить від 10 до 12 км/год.

Культиватор BEDNAR ACTROS: підрізання решток та глибоке розпушування за один прохід

Всі культиватори ACTROS поставляються з долотами Long Life шириною 80 мм в стандартній комплектації

– Як вирішували завдання до придбання агрегату BEDNAR? Яка була продуктивність до того? Що змінилося?

– Раніше ми користувалися старою дисковою бороною вітчизняного виробництва, яку агрегатували з трактором ХТЗ. Стосовно продуктивності, то вона була, мабуть, така ж сама, проте, якість підготовки ґрунту ,і як наслідок, вирівнювання сходів, якість посіву, заробка пожнивних решток набагато гірша. Особливо по сої було дуже видно проходи комбайна. Після роботи культиватора ACTROS RO такого не має, січка краще перемішується і глибше заробляється.

– Які переваги можете виділити в агрегаті BEDNAR?

– Серед основних переваг варто відзначити краще перемішування землі і пожнивних решток, рівномірно підготовлене насіннєве ложе, дрібногрудкуватий ґрунт.

– Чи підраховували економічну вигоду від використання агрегату BEDNAR щодо інших варіантів вирішення технологічного завдання?

– Якщо брати витрати на пальне, то під час оранки і культивації витрачається близько 15 л/га дизпалива. А через те, що культиватор BEDNAR лише за один прохід ідеально готує ґрунт,  то економія очевидна. Також відповідно заощаджуємо і на заробітній платі, адже, завдяки ACTROS RO ми робимо на одну операцію менше (якщо брати посів озимих зернових по сої). Якщо ж культиватор BEDNAR використовувати замість плуга, то можна зекономити до 7 л/га дизпалива.

– Який дилер BEDNAR поставив агрегат? Як проходив процес введення в експлуатацію?

– Наш дилер техніки BEDNAR – ТОВ «Компанія ЛАН». Спочатку вони нам привезли модель з виставки, ми нею спробували працювати, оцінили переваги і вже через 5 днів нам доставили новий запакований агрегат зі складу. Одразу приїхали представники з ТОВ «Компанія ЛАН», котрі ознайомили з усіма тонкощами роботи нашого оператора, все розповіли, показали та налаштували.

– Як би Ви оцінили легкість обслуговування агрегату? Часто замінюєте робочі органи? Чи були вже гарантійні випадки?

– Обслуговування агрегата дуже легке, наш оператор задоволений та постійно на цьому наголошує. За два сезони жодних нарікань не було: ні підшипники, ні робочі органи не зносилися, все працює відмінно.

– Поділіться загальним враженням від досвіду роботи з BEDNAR?

– Скажу чесно, спершу трохи побоювалися купувати ці агрегати, були певні сумніви, проте, зараз усі вони розвіялися, а враження лише позитивні. Техніка надійна, якісна, витримує всі навантаження та допомагає продуктивно працювати і при цьому економити кошти.

Культиватор BEDNAR ACTROS: підрізання решток та глибоке розпушування за один прохід

– Наостанок, чи є побажання/пропозиції для компанії?

– Наразі нас все влаштовує: працівники компетентні, швидко реагують на усі запити. Тому так тримати!

Детально про дисколаповий культиватор ACTROS RO 4000R від чеського виробника сільськогосподарської техніки BEDNAR розповів Юрій Придальний, представник ТОВ «Компанія ЛАН» у Волинській області:

– Дисколапові культиватори застосовують для інтенсивного обробітку ґрунту за один прохід. Вони особливо підходять для обробітку стерні з великою кількістю пожнивних решток, наприклад, після збирання кукурудзи або соняшнику. Потужний універсальний агрегат ACTROS RO здатний подрібнювати та перемішувати велику кількість рослинних решток на глибину до 35 см.

Чому універсальний? Тому що ACTROS RO за один прохід здатний виконувати кілька операцій: підривання ущільненого шару ґрунту, подрібнення пожнивних залишків, розбиттягрудок, закриття вологи за допомогою прикочуючого котка та додаткову операцію з внесення добрив завдяки агрегатуванню з бункерами для добрив.

ACTROS може працювати без задніх котків завдяки робочим стійкам, що розміщені за транспортними колесами. Це ідеальне рішення для роботи в екстремальних умовах.

Основні переваги BEDNAR ACTROS:

  • Ідеальне подрібнення та перемішування пожнивних решток з використанням двох рядів дисків розміром 690 х 6 мм.;
  • Інтенсивна обробка ґрунту на глибину до 35 см з використанням двох рядів лап з вертикальним безперервним захистом (стійки Active-Mix);
  • Руйнування ущільнених шарів ґрунту без перемішування (стійки Zero-Mix);
  • Інтегрована всередину культиватора вісь забезпечує менший радіус розвороту та можливість роботи без котків по перезволоженому ґрунту
  • Розпушування та аерація ґрунту навіть в екстремальних умовах;
  • BEDNAR ACTROS ефективно працює в вологих та глинистих ґрунтах. Там, де інші зупиняються, агрегат показує відмінну роботу без забивань.

Анна Артим

«Компанія «ЛАН»: якісний обробіток ґрунту разом з BEDNAR – результат Гарантовано! «Компанія «ЛАН»: якісний обробіток ґрунту разом з BEDNAR – результат Гарантовано!

Залишити коментар: