Новини

На Черкащині завершили посівну

01.06.2022

Посівну кампанію в Черкаській області завершили: засіяли ті ж площі полів, що і торік, розповіла керівниця відділу агропромислового виробництва Черкащини Валентина Сокирко, повідомляє Суспільне.

На угіддях переважають кукурудза, соняшник та пшениця.

Соняшник, що посіяний у квітні на полі через погоду росте повільно, розповів фермер Олександр:

“Весна цього року з температурними коливаннями – ми стоїмо в тенісках – тепло, а вночі було чотири градуси. Минулу ніч – п’ять градусів – тому коливання таких температур впливає відповідно на рослини. Вони повільніше зростають”.

Зійшла кукурудза. Минулого тижня культуру обробили гербіцидом від бур’янів:

“Плануємо підживлення: будемо дивитися по дощах. Якщо будуть, то будемо додавати ще трохи азоту, плюс використовувати мікродобрива. Хоч і війна, але ми до війни почали робити. Зробили на одному підприємстві установку для виготовлення мікродобрив”, — пояснив чоловік.

Обробляють угіддя цьогоріч за гроші пільгового кредиту від уряду:

“Було закуплено горючо-паливні матеріали, бензин, гербіциди, пестициди, зарплата видалася людям вчасно”, — пояснив фермер.

За словами керівниці відділу агропромислового виробництва Черкащини Валентини Сокирко, в області засіяли, як і торік, мільйон сто тисяч гектарів землі.

“У нас зернових культур – 670 тисяч. У структурі посівних площ переважають кукурудза, соняшник та пшениця. Аграрії спрацювали добре, якість посівів мають бути на рівні”.

Посівна кампанія завершена, а на полях уже подекуди видніються перші колоски пшениці. Свою відповідальність перед країною, аграрії нині відчувають як ніколи, зазначив фермер:

“Люди працюють із піднесенням, із довірою. Вони розуміють, що це продовольчий захист нашої держави. Для нас це звичайна справа, але в умовах воєнного стану наша робота стає ще важливішою”.

Залишити коментар: