Новини

На Львівщині обговорили реалізацію проєкту виробництва біогазу із органічних відходів

16.09.2021

Львівська обласна державна адміністрація стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». В межах проєкту було передбачене виготовлення технічно-економічного обґрунтування для будівництва станції переробки біопалива (біогазу) на території Львівської області.

«Сьогодні в області реалізують понад пів сотні проєктів міжнародно-технічної допомоги. Серед країн партнерів найбільша кількість проєктів припадає на Європейський Союз, і ми дуже раді співпрацювати  з Фінляндією, особливо, що стосується ефективного енергетичного використання з екологічною складовою», – зазначив керівник департаменту міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк.

Ще наприкінці січня заявку на реалізацію проєкту затвердили, відтак експерти приступили до роботи над звітом. Його мета – оцінити потенціал очисних споруд Львівської області для можливого виробництва біогазу.

«Одним із пріоритетів у нашій роботі є впровадження заходів із зменшення залежності від газу, його заміщення альтернативними, відновлюваними джерелами енергії. Ми розглядаємо цей проєкт, як один із складових в частині забезпечення ефективного енергетичного використання ресурсів і готові всіляко сприяти його реалізації», – зазначив директор департаменту паливо-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Богдан Кейван.

Фінська компанія-підрядник виготовила технічно-економічне обґрунтування (ТЕО), яке передали в ЛОДА. Вартість проєкту – 95 тис євро.

На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз.

Джерело: Львівська ОДА

Залишити коментар: