Новини

На посівних площах активізувались шкідники

15.11.2021

Повсюди на 4-30% посівів озимої пшениці, за чисельності 0,3-2 екз. на кв.м, триває живлення личинок хлібної жужелиці. Фітофаг пошкодив в середньому 2, макс. у вогнищах до 5-9% рослин ( Запорізька обл.). На 5-48% обстежених площ озимини гусениці озимої совки в чисельності 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили 0,5-3, макс. 6-10% рослин озимих культур (Запорізька, Сумська обл.). Осередки розвитку локалізовані. За надпорогової чисельності (2-3 і більше личинок жужелиці, гусениць озимої совки на кв.м) та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають  обприскуванням дозволеними препаратами.

На 5-48% площ озимих зернових відмічається шкідливість відроджених личинок злакових мух на 0,5-2% рослин.

Скрізь борошнистою росою, септоріозом, кореневими гнилями охоплено 1,5-8% рослин озимих пшениці та жита. Іржа виявлена на 2-3% рослин озимих зернових у західних областях. У Закарпатській, Миколаївській, Одеській та інших областях 1-6% рослин озимомого ячменю уражено гельмінтоспоріозом.

На озимому ріпаку обліковували 0,5-2 екз. на кв.м, гусениць підгризаючих совок, якими пошкоджено 1-6% рослин. Ріпаковим пильщиком пошкоджено 2-5% рослин озимого ріпаку на 4-15 макс. 90% (Кіровоградська обл.) площ. В теплі дні відмічалась шкідливість листогризучих совок, капустяної молі та попелиць, які пошкодили 3-10, осередково до 25% рослин (Донецька обл.). Скрізь альтернаріоз, борошнисту росу, фомоз, пероноспороз та білу плямистість виявляли на 6-45% площ та 2-15, макс. 30% рослин (Львівська обл.). В посівах озимого ріпаку розвиток комплексу хвороб стримується проведенням обробок фунгіцидами.

Відсутність інтенсивних опадів та наявність достатньої кормової бази створюють сприятливі умови для поступового зростання щільності популяцій мишоподібних гризунів, які зосереджуються на неорних землях, пасовищах, у лісосмугах, а також на незораних площах з-під кукурудзи та просапних культур.

На озимих зернових заселення переважно крайове від поодиноких нір до 1-3, макс. 4 колонії у Луганській, Харківській областях. На озимому ріпаку обліковують від поодиноких нір до 1-3, макс. 5 (Івано-Франківська, Запорізька, Хмельницька обл.) колоній на гектарі. В осередках розселення де пошкоджено біля 1% рослин, проведено захисні заходи. На 15-100% багаторічних трав, неугіддь, лісосмуг, неорних землях ураховують 2-6, макс. 8 (Івано-Франківська обл.) жилих колоній на гектарі з 2-15 норами. У вогнищах розвитку мишоподібних гризунів проведено обробки.

У південних областях подекуди незорані площі після збирання кукурудзи, соняшника, за чисельності 1-2 курганчика на гектарі заселяє курганчикова миша.

Джерело: Держпродспоживслужба

Залишити коментар: