Новини

Компанія New Holland була вдостоєна найвищих нагород за концепт-трактор Straddle та трактор TK4 з метановим двигуном, розроблений спільно з компанією FPT Industrial

20.02.2023
  • Концепт-трактор Straddle — це спільна розробка компанії з дизайнерським домом Pininfarina. Його вперше було представлено широкому загалу в 2021 році на міжнародній виставці SITEVI у Франції.
  • Гусеничний трактор із метановим двигуном TK4 був розроблений компаніями New Holland та FPT спеціально для виноградарів і вже відмінно зарекомендував себе в роботі на фермі Фонтанафредда на північному заході Італії, де вирощують виноград преміального сорту Бароло.
  • Нагорода Good Design присуджується учасникам із усього світу за інноваційні провідні рішення в промисловому, продуктовому або графічному дизайні.

Нагорода Good Design 2023 за відмінний дизайн. Компанія New Holland була вдостоєна найвищих нагород за концепт-трактор Straddle та трактор TK4 з метановим двигуном, розроблений спільно з компанією FPT Industrial

Концепт-трактор Straddle та трактор TK4 отримали нагороди Good Design 2022 у секторі «Промисловість».

Good Design Awards — це міжнародний конкурс промислового та графічного дизайну, який щорічно проводиться Чиказьким музеєм архітектури та дизайну Athenaeum спільно з Європейським центром архітектури, мистецтва, дизайну та урбаністики. Це найстаріша та найпрестижніша всесвітня програма нагород.

Основна увага в програмі GOOD DESIGN® приділяється якісному дизайну вищої форми, де функціональність та естетика виходять за рамки стандартних дизайнерських рішень. Програма GOOD DESIGN® Чиказького музею архітектури та дизайну Athenaeum просуває ідеали проектування та дизайнерської думки, що поєднують у собі переваги й надійність продукту, а також потужний суспільний образ.

Нагороди присуджуються журі, що складається з видатних професіоналів у галузі дизайну та провідних фахівців галузі, за критеріями, встановленими ще у початковій програмі 1950 року, а саме: висока естетика з погляду інноваційного дизайну, нові технології, форма, матеріали, конструкція, концепція, функціонал, корисність, енергоефективність і турбота про довкілля.

Концепт-трактор New Holland Straddle

Прототип цього трактора, спільно розробленого компанією New Holland Agriculture та всесвітньо відомим дизайнерським домом Pininfarina, вперше було представлено у 2021 році на міжнародній виставці обладнання та досягнень у галузі виноробства, вирощування та перероблення оливок і фруктів SITEVI.

Його було продемонстровано на відео, яке отримало тисячі переглядів на каналах компанії New Holland Agriculture відвідувачами з усього світу, котрих зацікавила концепція, розроблена спеціально для ефективної роботи у вузьких проходах на виноградниках.

Футуристичний дизайн, розроблений дизайнерським домом Pininfarina, поєднує в собі безпеку, комфорт і високі технології. Він натхненний формою келиха для шампанського: корпус машини високий, широкий вгорі і звужується донизу. Це своєрідна данина поваги виноробам, у чиїх виноградниках у таких регіонах, як Шампань, Медок та Бургундія, вирощується сировина для вин преміум-класу.

Кабіна трохи нахилена вперед, що додає дизайну динамізму. Вона повністю зроблена зі скла, чим забезпечується виняткова оглядовість навколо машини у вузьких міжряддях виноградної лози.   Зовнішній вигляд трактора загалом вирізняється плавними та динамічними лініями, притаманними сучасним автомобілям. А відкрита рама надає йому спортивного вигляду.

Кабіна має одні великі двері та поворотне сидіння; у дизайні інтер’єру використано деревину, що надає кабіні розкішного вигляду і викликає асоціацію з винними бочками.

Компанія New Holland Agriculture давно й неухильно віддана концепції ресурсозбережного сільського господарства та стратегії екологічно безпечних енергетичних технологій Clean Energy Leader, тому ця концепт-машина була створена для роботи на електричній тязі як внесок у майбутнє, де агротехніка працюватиме на альтернативних видах пального.

Нагорода Good Design 2023 за відмінний дизайн. Компанія New Holland була вдостоєна найвищих нагород за концепт-трактор Straddle та трактор TK4 з метановим двигуном, розроблений спільно з компанією FPT Industrial

Трактор TK4 з метановим двигуном від компаній New Holland та FPT Industrial

Трактор TK4 з метановим двигуном — це результат співпраці між компаніями New Holland та FPT Industrial. Машина працює на біометані, тому має нульовий рівень викидів вуглецю. Трактор був розроблений з увагою до кожної деталі: він є справжнім балансом стилю, функціональності та екологічності.

Це більше, ніж просто концептуальна машина, адже ця машина вже працює на ділянці вирощування винограду сорту Бароло на фермі Фонтанафредда в Серралунга-д’Альба (провінція Кунео, Італія), де має можливість довести свою ефективність на пагористій місцевості.

Фактично, біометановий двигун F28, що приводить у дію прототип гусеничного трактора New Holland TK Methane Power, залученого до випробувань на виноградниках ферми Фонтанафредда має потужність 75 к.с. із максимальним крутним моментом 330 Нм. Це означає, що ця безпечна для довкілля машина нічим не поступається дизельним моделям, навіть на найкрутіших пагорбах та схилах, властивих всесвітньо відомим виноградникам у районі Ланґе.

Задуманий як універсальний двигун, що може працювати на дизельному пальному, природному газі та з гібридною системою, двигун FPT Industrial F28 вийшов компактним, ефективним і екологічно безпечним. Він цілком здатний задовольнити всі вимоги до потужності, продуктивності та низького впливу на довкілля, щоб ефективно працювати в садах і виноградниках, де вирішальне значення мають невеликі габарити та маса машини.

Бренд-президент компанії New Holland Agriculture Карло Ламбро зазначив: “Нагорода Good Design присуджується престижною та авторитетною установою у сфері дизайну, і для нас це велика честь та задоволення бачити, що наші зусилля у сфері дизайну визнані групою таких впливових експертів. Італійський дизайн відомий у всьому світі, і ми пишаємося тим, що можемо запропонувати нові непересічні ідеї промислового дизайну. Ми продовжуємо вкладати зусилля у створення техніки, що не лише корисна, екологічно безпечна та функціональна, але й приємна оку. Я хотів би подякувати нашим партнерам з компаній Pininfarina, FPT Industrial та Fontanafredda за співпрацю над цими проектами та особливо відзначити чудову творчу роботу нашої власної команди дизайнерів.”

Залишити коментар: