Новини

Національний банк України прогнозує скорочення врожаю зернових та зернобобових у 2023 році на 15,2%

03.02.2023

Національний банк України прогнозує скорочення врожаю зернових та зернобобових у 2023 році на 15,2% до 45,6 млн тонн в порівнянні з 53,8 млн тонн у 2022 році. Ціни на світових ринках будуть знижуватися.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Інфляційний звіт” Національного банку України (січень 2023 року).

За даними НБУ Урожай зернових у 2022 році скоротився на 40%, хоча це переважно відбулося за рахунок суттєвого зменшення зібраних площ через окупацію та мінування окремих територій, а також на тлі рекордних врожаїв попереднього року.

Водночас завдяки частковій переорієнтації ярих посівів на користь ріпака та сої (що замістили частину кукурудзи), їх урожай навіть перевищив торішній. Дещо ліпшими, ніж очікувалося, виявилися врожаї олійних культур.

Як зазначається у звіті, волога погода та дефіцит е/е (яка потрібна для сушіння зерна) наприкінці 2022 року затримали збирання кукурудзи, майже 20% якої на початок 2023 року все ще залишалося на полях. Це може затримати підготовку земель та зменшити площі посівів ярих культур під урожай 2023 року.

“Разом зі збереженням високих безпекових ризиків це зумовить зменшення оброблених площ та менші обсяги врожаю у 2023 році, що матиме близько 0.6 в. п. від’ємного внеску в зміну реального ВВП”, – йдеться в огляді.

За прогнозом НБУ, зниження експортних надходжень аграріїв і відповідно погіршення їх фінансового стану обмежуватиме нарощування випуску с/г і в наступні роки через вірогідне недоінвестування в обладнання, засоби захисту рослин та добрива.

Залишити коментар: