Новини

Науковці Інституту садівництва НААН розробили фенопрогнозну систему екологічно безпечного захисту яблуні від парші та інших хвороб

25.11.2020

В інституті садівництва НААН розроблено фенопрогнозну систему захисту насаджень від парші та інших шкідливих організмів, інформує naas.gov.ua. Вона базується на проведенні обробок у період до цвітіння яблуні за загальноприйнятими фенологічними критеріями з одночасним інструментальним моніторингом епіфітотійної ситуації, а після цвітіння – у критичні періоди інфікування дерев збудником парші, які визначають за допомогою спеціальних механічних або електронних приладів та нормалізованої шкали Міллса (для визначення періодів інфікування яблуні збудником парші та ступеня небезпеки інфекції).

Комбіноване застосування та чергування при обприскуваннях за фенопрогнозною системою контактних і системних фунгіцидів, а також інсектицидів з урахуванням небезпеки тих чи інших хвороб і шкідників забезпечує надійний захист садів від комплексу шкідливих організмів.

Захист насаджень від хвороб і шкідників за фенопрогнозною системою сприяє підвищенню врожайності яблуні на 1,2-3 т/га та поліпшенню товарної якості плодів на 2,3-5%. Рівень рентабельності при цьому підвищується на 32,1%.

Провідний співробітник лабораторії захисту рослин Інституту садівництва НААН,  кандидат біологічних наук, професор Каленич Федір Семенович розповідає про систему екологічно безпечного захисту яблуні від парші та інших хвороб – дивіться за посиланням.

Залишити коментар: