Конференції. Семінари. Форуми.

Навчальна програма від Асоціації «Дунайська соя»

07.12.2018

Асоціація «Дунайська Соя» разом із партнерами організували у 5 містах України навчальну програму для фермерів щодо вирощування сої без ГМО, щоб довести, що висока якість продукту формує вищу ціну.

3 грудня 2018 року успішно відбулася п’ята завершальна навчальна програма для фермерів на тему «Живий кейс із вирощування сої без ГМО: як ефективно вирощувати та отримувати високі прибутки» у Торгово-промисловій палаті України у Києві. Навчальну програму організувала Асоціація «Дунайська Соя» у стратегічному партнерстві із Австрійською Агенцією з Розвитку (ADA) та за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Торгово-промислової палати  України, провідних українських й міжнародних європейських компаній, а також Європейського банку з реконструкції та розвитку.

Попит на продукцію без ГМО зростає із кожним роком все більше як в Україні, так і в світі загалом. Про важливість розвитку галузі не-ГМ виробництва зазначив голова комітету підприємців агропромислового комплексу Торгово-промислової палати України Олег Юхновський під час вітального слова. Пан Юхновський додав: «Це вже п’ятий семінар, що проводиться за підтримки Торгово-промислової палати України. Для нас дуже важливо, що цей захід є можливістю для виробників та фермерів отримати інформацію та практичні навички як успішно й прибутково вести свій бізнес».

Оксана Просоленко, керівник регіонального представництва Асоціації «Дунайська Соя» в Україні, про навчальну програму сказала: «Соя – це стратегічно важливий продукт для країн ЄС. Оскільки виробництво сої в Україні росте – ми повинні стати ключовим партнером для ЄС. Для цього нашим виробникам потрібні належні знання, які можуть надати провідні компанії, що займаються багаторічним не-ГМ виробництвом сої. Саме тому ми об’єднали зусилля із нашими членами й партнерами Асоціації та створили унікальний продукт – навчальну програму для фермерів на базі живого кейсу вирощування сої без ГМО. За позитивними результатами нашої навчальної програми у 5 містах, активною участю та хорошими відгуками від учасників ми плануємо продовжувати навчання наших фермерів і в наступному році, адже вважаємо, що позитивний імідж українського виробника на європейському ринку залежить від якісних практик по всьому ланцюгу створення доданої вартості, що застосовує компанія».

Навчальну програму пройшли більше 120 фермерів у Вінниці, Хмельницькому, Сумах, Полтаві та Києві. Долучилися до знань про не-ГМ виробництво також і представники обласних та районних адміністрацій, навчальних закладів, лабораторій та всі інші, хто зацікавлений розвитком не-ГМ виробництва.

Ще у вересні 2017 року на господарстві ПП «Бершадь Агро Плюс» у Вінницький області представники Асоціації «Дунайська Соя» разом із партнерами-насіннєвими компаніями «Euralis», «Saatbau Ukraine», Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН України, виробником засобів захисту рослин «ADAMA», постачальниками сільськогосподарської техніки «Pöttinger» та «Titan Machinery» було закладене експериментальне поле із товарними посівами сої понад 1 га для кожного із 6 сортів. Вже в цьому році врожай був зібраний й на базі отриманих результатів була організована унікальна навчальна програма для фермерів у вигляді живого кейсу з вирощування сої без ГМО.

Експерти, які були залучені до всього процесу вирощування експериментальних посівів сої, виступили в якості тренерів-доповідачів та детально розповіли чому і як вони приймали рішення на кожному етапі виробництва, починаючи від підбору насіннєвого матеріалу й закінчуючи збором урожаю та оцінкою економічної ефективності вирощування не-ГМ сої. Доповідачами заходу стали й представники компанії-дистриб’ютора інокулянтів «Агрітема», виробник тест-смужок для експрес визначення ГМО «Romer Labs», а також міжнародні проекти технічної допомоги: аграрні розписки в Україні та проект розвитку аграрного фінансування в Європі та Центральній Азії (IFC).

Для довідки:

Асоціація «Дунайська Соя» (Donau Soja Association) – це міжнародна некомерційна організація, яка сприяє сталому виробництву високоякісної сої без ГМО в Європі в цілому та в Україні зокрема. Асоціація заснована Маттіасом Крьоном, головою Асоціації, у 2012 році та наразі налічує більше 270 членів із 22 країн Європи.

Головний офіс Асоціації знаходиться у Відні (Австрія), а регіональні представництва діють у Сербії, Румунії, Україні та Молдові. Представники Асоціації також є в Польщі та Нідерландах. На території України Асоціація веде свою діяльність із 2015 р., у 2018 р. офіційно зареєстроване регіональне представництво.

Мета Асоціації: побудова стійких, всеосяжних, функціонуючих шляхів збуту сої без ГМО та органічної сої з країн Європи на регіональному та міжнародному рівнях.

Асоціація сприяє розвитку вирощування високоякісної сої в Європі шляхом впровадження власних стандартів якості «Donau Soja Standard» (Стандарт «Дунайська Соя»), «Europe Soya Standard» (Стандарт «Європейська Соя»), «Non-GM Danube Region Standard» (Стандарт «Без-ГМО для Дунайського Регіону»). Вказані стандарти є гарантом сталості виробництва, відсутності ГМО, європейського походження продукції та простежуваності на всіх етапах ланцюгу формування доданої вартості.