Техніка

Нова технологія обприскування від BERTHOUD – система SPRAYTRONIC

24.10.2019

Більшість пропонованих сьогодні на ринку обприскувачів обладнано електронними системами контролю норми виливу зі зміною швидкості. На практиці треба дотримуватися такого алгоритму: 1) визначити потрібну норму виливу Вашого препарату, 2) визначити середню швидкість руху по полю, 3) знаючи необхідну норму виливу та середню швидкість руху, визначити типорозмір форсунки. Кожен виробник розпилювачів за стандартами ISO пропонує таблицю, де вказує, як поводиться потік кожної форсунки зі зміною швидкості руху та тиску. У цій таблиці ми знаходимо потрібний нам розпилювач, спираючись на стандартний робочий тиск 3 атмосфери.

Наприклад, ми хочемо рухатися по полю зі швидкістю 14 км/год і працювати з нормою виливу 100 л/га. Для виконання такої обробки нам знадобитися синя форсунка № 03, як це наведено в таблиці 1. Електронному контролеру (комп’ютеру) ми дали установку контролювати норму виливу 100 л/га. Зі зміною швидкості руху, контролер отримуватиме цю інформацію від датчика швидкості, і даватиме команду коригувати тиск: збільшення швидкості = збільшити тиск, зниження швидкості = зменшити тиск.

АЛЕ! Це можливо тільки у встановлених рамках можливостей однієї форсунки. Наш приклад, що наведено у таблиці 2, наочно показує, що обрана форсунка підтримуватиме норму виливу 100 л/га в діапазоні зміни швидкості від 10 км/год до 18 км/год, іншими словами в межах + -20% від заданої швидкості. Що відбувається за межами цих швидкісних обмежень?

До моменту набору швидкості 10 км/год ми спостерігатимемо ПЕРЕЛИВ ПРЕПАРАТУ, а понад 18 км/год – НЕДОЛИВ. Перша проблема характерна для обробки країв полів, а також під час об’їзду перешкод на полі (гідранти, стовпи, дерева) або у разі різкого зниження швидкості з причин складнощів рельєфу. Друга проблема – через прагнення механізаторів обробити більше гектарів. Тепер давайте порахуємо: скільки таких ділянок поля, де необхідний діапазон швидкостей руху не витримується? Саме на цих ділянках препарати вносять неточно, що впливає на кінцевий результат: кількість і якість вашого врожаю.

Французький виробник техніки для захисту рослин BERTHOUD пропонує вирішення цієї проблеми – нову систему обприскування SPRAYTRONIС. Ця система дає можливість управління кожною форсункою, яка є під контролем соленоїдного клапана, фактично контролює норму виливу за допомогою імпульсів. Із використанням цієї системи робочий розчин вноситься не суцільним потоком, а мікропорціями. Тиск у штанзі задає електронний контролер, фіксує його, тобто підтримує на встановленому рівні постійно. Змінюється тільки величина порції, тобто час, поки форсунка залишається відкритою.

Ця система розширює швидкісний діапазон на 70%. Тепер, вибираючи форсунку, ми можемо відштовхуватися від максимально можливої швидкості в полі.

Наприклад, максимальна швидкість = 18 км/год. 18 км/год – 70% = 5,4 км/год. Тоді діапазон робочих швидкостей для підтримання заданої норми виливу буде від 5,4 км/год до 18 км/год! До того ж, робота відбувається з однаковим тиском, а отже  з однаковим розміром краплі.

Можливість вибирати та фіксувати тиск дає ще одну перевагу – керувати розміром краплі. Наприклад, у процесі роботи на полі ми зауважуємо зміну швидкості вітру, а отже – небезпеку знесення препарату та, як наслідок, втрати як самого препарату, так і загальної якості обробки. Зі системою BERTHOUD SPRAYTRONIС ми можемо управляти тиском, наприклад, знижувати його. Знижений тиск забезпечує обприскування великими краплями. Норма виливу у той же час залишається на заданому рівні, зміниться лише частота імпульсів.

Можливість управляти кожною форсункою забезпечила ще одну важливу перевагу. Фактично, кожна форсунка стає самостійною секцією обприскування, яку можна вмикати або вимикати окремо. Отже, під час обробки ділянок складної конфігурації (клини, дуги, …), коли штанга обприскувача проходить такі ділянки поля з накладанням, аби уникнути перекриття ми можемо відключати не цілу секцію обприскувача (довжиною 5-6 метрів як це було раніше), а кожну форсунку, тобто відрізки довжиною 50 см. У такий спосіб ми суттєво скорочуємо кількість зон з подвійним внесенням препаратів, що економить самі препарати, не пригнічує рослини подвійною дозою, і збільшує площу обробки, завдяки більшому охопленню складних ділянок.

Переваги системи BERTHOUD SPRAYTRONIC:

  1. Збільшення можливостей 1 форсунки. Можливість внесення препаратів зі швидкісним діапазоном -70% від максимально можливого БЕЗ ЗМІНИ ФОРСУНОК.
  2. Управління тиском = управлінням величиною краплі прямо в полі. Для мінімізації зносу препарату не потрібні спеціальні форсунки або пристосування.
  3. Управління потоком кожної форсунки. Пофорсункове увімкнення / вимкнення у разі перекриття. Економія внесених препаратів, збільшення загальної площі обробки.
  4. Бездоганна якість обприскування: рівномірне покриття всього поля однаковою нормою виливу без перепадів, однаковим розміром краплі.

Олена Пєльтєк

Представник BERTHOUD в Україні

+38 050 442 8202