Новини

Нові санкції Євросоюзу: блокування доступу до морських портів та автотранспортної системи

06.04.2022

5 квітня Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про 5-ий пакет санкцій Європейського Союзу проти росії та її поплічників.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Зокрема, впроваджується заборона:

  • доступу до портів ЄС для російських суден та суден, які перебувають у російському управлінні;
  • доступу до автотранспортної системи Євросоюзу для російських і білоруських автотранспортних операторів.

«Ці рішення означають майже повну торговельну ізоляцію окупанта, який попри антилюдські дії в Україні, все ще міг працювати на європейських ринках. Тепер цього не буде, адже автомобільні, морські та авіаційні шляхи закриті. Вже у короткостроковій перспективі ми зможемо спостерігати масштабний негативний вплив нових санкцій на економіку як росії, так і білорусі.

Я хочу подякувати усій команді Міністерства інфраструктури України за якісну міжнародну комунікаційну роботу, а також своїм колегам, Міністрам транспорту з країн Євросоюзу, які дотискали ці санкції на своєму рівні. Світ все більше гуртується проти країни-терориста» — розповідає  Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Окрім санкцій щодо роботи логістичної системи, у 5-ий пакет санкцій Євросоюзу входить заборона імпорту вугілля з рф у сумі 4 млрд євро на рік, повна заборона операцій із чотирма ключовими російськими банками, подальші заборони на експорт на суму 10 млрд євро у окремих галузях (передові напівпровідники, машини та транспортне обладнання), нові заборони на імпорт на суму 5,5 млрд євро, а також адресні заходи — заборона на участь російських компаній у державних закупівлях у ЄС та виключення будь-якої фінансової підтримки для російських державних органів.

Залишити коментар: