Новини, Техніка

Обприскувач Kverneland iXtrack Т6 від «Волинської Фондової Компанії»: технології майбутнього вже сьогодні

23.02.2022

Обприскувач Kverneland iXtrack Т6 від «Волинської Фондової Компанії»: технології майбутнього вже сьогодні

Найбільша мрія кожного агровиробника – зібрати гарний врожай. І для її здійснення треба добре попрацювати навесні. Однією з головних турбот господарств у цей час є підживлення посівів та їх захист від різноманітних шкідників та хвороб. Тому ключовою технологічною операцією є обприскування.

Обробка полів пестицидами потребує не лише відповідних знань, а й сучасної продуктивної техніки. Від правильного вибору обприскувача залежить врожайність, а, отже, і прибуток за кілька сезонів, тому важливо підібрати оптимальний варіант, який забезпечить ефективність та точність внесення.

Уже багато років великим попитом серед фермерів користуються обприскувачі бренду Kverneland – світового лідера з виробництва сільськогосподарської техніки преміум-класу.

Надійні та високопродуктивні машини є справжніми помічниками у боротьбі з будь-якими видами шкідників та хвороб сільськогосподарських культур. Усі обприскувачі комплектуються високотехнологічними системами регулювання, включаючи вдосконалені системи управління промиванням та заповненням бака, а також відповідають усім сучасним вимогам щодо охорони навколишнього середовища.

Kverneland виробляє низку моделей обприскувачів, котрі призначені для різних умов та розмірів аграрного виробництва, тож кожен може обрати машину, що ідеально підійде саме для його потреб.

Обприскувач Kverneland iXtrack Т6 від «Волинської Фондової Компанії»: технології майбутнього вже сьогодні

Офіційним дилером обприскувачів Kverneland в Україні є «Волинська Фондова Компанія», яка також пропонує широку лінійку ґрунтообробних і посівних агрегатів, збиральної і кормозаготівельної техніки, розкидачів добрив цього бренду.

У цій статті ми детально розглянемо новинку компанії Kverneland  – причіпний обприскувач iXtrack T6. Про переваги цієї машини редакція журналу «АгроЕліта» поспілкувалася з Максимом Боднаром, продакт-менеджером Kverneland у країнах СНД.

– Максиме, розкажіть, як давно Kverneland займається виробництвом обприскувачів.

– 1999 році у структуру компанії Kverneland увійшов німецький  завод RAU – фахівець з виробництва обприскувачів. У далеких 50-60 рр. минулого століття він був одним з перших виробників в Європі, які почали виготовляти обприскувачі, саме в такому вигляді, в якому вони є зараз: з баком, з підвищеним тиском, з закритим контуром ополіскування тощо. Тож можна сказати, що наша компанія стоїть у витоків обприскувачобудування.

Сьогодні Kverneland – один з найбільших виробників обприскувачів в Європі, ми входимо в трійку лідерів по об’єму їх виробництва, вони відіграють важливу роль у структурі продуктів нашої компанії. Технологічно ці машини як навісні, так і причіпні та самохідні на дуже високому рівні, оскільки інвестиції на їх розвиток виділяються дуже великі.  Ми чітко розуміємо екологічні вимоги до них і дуже жорстко їх дотримуємось. Усі обприскувачі, які виробляються на нашому заводі, проходять сертифікацію згідно не лише європейських, а й світових норм, відповідають усім стандартам  екологічної безпеки, адже ми продаємо їх по всьому світу, зокрема до США та Австралії.

– Обприскувачі серії iXtrack Т, зокрема модель  iXtrack Т6, – у чому їх унікальність?

– У 2017 року на виставці Agritechnica ми вперше презентували причіпний обприскувач серії iXtrack Т. Це був iXtrack Т3, роком пізніше з’явився iXtrack Т4, а у 2019 році iXtrack Т6, який став найбільшим у лінійці причіпних обприскувачів з об’ємом бака понад 6400 літрів і має найширшу ширину штанги – від 18 до 40 м. Обприскувачі цієї моделі – це абсолютно нові машини, спроєктовані згідно з новітніми конструкторськими розробками, котрі забезпечують високу продуктивність у поєднанні з точним, легким та економічним розпиленням.

Слід наголосити, що iXtrack Т6 – це не просто великий бак і широка штанга. Одна з головних його переваг –поєднання всіх новітніх технологічних розробок в електроніці та гідравліці. Особливо варто відзначити інноваційну інтелектуальну електроніку, яка на 100% сумісна з ISOBUS у стандартній комплектації та відповідає за стабілізацію штанги, за норму витримки і за технологію для точного землеробства. Наприклад, це функція SpotSpray – точкове обприскування з різною нормою по ширині штанги. Ще одна важлива функція, якою часто нехтують наші аграрії, і яка є в стандартній комплектації обприскувачів серії iXtrack, – це автоматична система промивки штанги iXclean PRO.

Обприскувач Kverneland iXtrack Т6 від «Волинської Фондової Компанії»: технології майбутнього вже сьогодні

Також серед переваг варто відзначити:

  • Легкість використання: технологія причіпного обприскувача Kverneland забезпечує просте та ефективне обприскування, а висока точність є важливим фактором захисту навколишнього середовища.
  • Стійкість: центральна рама у поєднанні із запатентованою конструкцією бака забезпечують дуже низький центр ваги та компактні параметри, завдяки чому машину легше розвертати на поворотній смузі.
  • Точне обприскування: iXtrack T6 серійно обладнаний системою пофорсункового відключення iXflow-e. Кожна форсунка обладнана шаровим краном з нержавійки, що за 0,2 секунди робить повний оберт – максимально чітке відключення на перекриттях.
  • Керування рідиною: робота обприскуючої системи керується повністю із кабіни трактора. Тобто для промивки, перемішування, розбавлення чи збивки піни оператору не потрібно виходити на вже оброблене поле. Система iXclean PRO автоматично промиває систему гарантуючи рівень концентрації хімії в залишку не більше 1%!
  • Підключення: перший крок до підключення до різної техніки за допомогою наших систем IsoMatch. До машини легко підключитися за допомогою IsoMatch FarmCentre, IsoMatch TopService або IsoMatch TopRemote.

  – Обприскувач iXtrack Т6 підходять тільки для внесення пестицидів, чи ним також можна вносити й добрива?

– Усі наші обприскувачі обладнуються мембранно-поршневими насосами, які можуть працювати з будь-якими отрутохімікатами, а також з будь-якими видами рідких добрив. Це для них не проблема, жодного переобладнання, крім заміни форсунки, робити не потрібно.

– Для яких господарств найкраще підходять обприскувачі серії iXtrack Т та з якими тракторами агрегатуються?

– Комбінація великого об’єму бака та великої ширини штанг буде оптимальною для більшості господарств, які працюють із високими нормами виливу, та для яких важливо, щоб функціонал причіпного обприскувача був не гірший, ніж у самохідного. Причіпний обприскувач iXtrack Т6 має таку ж специфікацію, як і наш самохідний обприскувач iXdrive S6. У них однакові можливості, однакова система управління, тому покупці, котрі воліють мати суперсучасний високотехнологічний обприскувач, можуть сміливо його купувати.

Стосовно агрегатування, то  через великий об’єм бака та велику вагу самої машини ці обприскувачі  потребують трактора потужністю від 200 к.с. і до того ж, бажано з пневматичною тормозною системою, особливо для роботи на рельєфних місцевостях.

Обприскувач Kverneland iXtrack Т6 від «Волинської Фондової Компанії»: технології майбутнього вже сьогодні

– Як обприскувачі серії iXtrack Т зарекомендували себе на українських полях?

– Обприскувачі iXtrack Т в Україні доступні до продажу з 2018 року.  Для українських фермерів вони є досить цікавими, адже ці машина зроблені так би мовити «на майбутнє».  Деякі функції, які розраховані на майбутнє, вже сьогодні інтегровані в обприскувачі, їх потрібно буде лише активувати. Мова йде, наприклад, про автоматичне відключення секцій, або ж про  диференційоване внесення засобів захисту рослин. Ну і звісно, «вищий пілотаж» – це система SpotSpray, про яку я вже вище згадував.

– А коли в Україні з’явиться модель iXtrack Т6?

– Вперше цього року обприскувач iXtrack Т6 в Україну завезе «Волинська Фондова Компанія». Ця машина вже продана, але є домовленість з власником, що буде проведено низку демотурів у ключових клієнтів, аби вони могли побачити його в роботі та оцінити усі переваги.

Анна Артим

Залишити коментар: