Новини

Перша українська безпілотна сільгосптехніка з’явиться у жовтні

12.09.2016

Запорізька компанія «Інфоком ЛТД» анонсувала реліз першої вітчизняної системи автопілоту для наземних транспортних засобів Pilotdrive, повідомляє ain.ua.

Проект знаходиться на завершальній стадії – уявити автопілот світу розробники готуються вже в жовтні.

Pilotdrive – це система безпілотного керування автомобілем, яку можна встановити на будь-який вид транспорту – вантажний, пасажирський, особистий автомобіль та сільгосптехніку. Програмна частина повністю розроблена інженерами «Інфоком», проте апаратну частину доводиться закуповувати за кордоном (Америка, Німеччина, Китай). «На українському ринку просто немає відповідних апаратних рішень», – пояснили представники компанії.

Наявність Pilotdrive в транспортному засобі видають тільки встановлені камери, датчики, радари і тепловізор, які і дозволяють машині орієнтуватися в дорозі. Автопілот розпізнає розмітку дороги, її ширину, вміє орієнтуватися в умовах бездоріжжя. Датчики безпілотника охоплюють 360˚, що виключає виникнення сліпих зон. Сенсорні системи розпізнають дорожні знаки, пішоходів і навіть тварин, що вибігали на проїжджу частину. Реакція автомобіля на перешкоду моментальна, запевняють розробники – система аналізу і прийняття рішень спрацьовує за частки секунд.

Український автопілот адаптований під реалії українських доріг – особливих умов на трасі йому не буде потрібно, кажуть в «Інфокомі». Сенсорні системи автомобіля захищені від дощу і туману.
Система моніторингу Pilotdrive виводить повну інформацію про місцезнаходження, напрямок руху БНТС, пройдений шлях, швидкості на будь-якому етапі руху, реальному витраті палива, працездатності всіх систем управління «розумним автомобілем».

Як стверджують в «Інфокомі», Pilotdrive може використовуватися в оборонній промисловості, гірничодобувній галузі, сільському господарстві (трактори, комбайни), МНС, логістиці, а також в умовах міського трафіку (вантажний транспорт, особисті авто, автобуси, таксі).

Українську систему тестують в умовах реальних доріг практично кожен день. Готовий продукт представлять в жовтні – на XIII Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2016» в Києві. Для цього на базі автомобіля КРАЗ створили демонстраційний зразок Spartan, який і продемонструє публіці можливості українського автопілота.

Зі своїми рішеннями «Інфоком» планує виходити на міжнародний ринок. Однак в першу чергу, компанія прагне розвивати безпілотну інфраструктуру в Україні і готується вийти з пропозицією до уряду щодо сприяння в розвитку безпілотних технологій в країні.

Джерело: http://traktorist.kiev.ua/news/persha-bezpilotna-ukrayinska-silgosptehnika-zyavitsya-v-jovtni