Новини, Це цікаво

Перші парові локомотиви для оранки поля

22.03.2023

Першу спробу використання парових машин у якості тягової сили для сільськогосподарських потреб здійснили британці. У 1782 році винахідник Джеймс Ватт створив першу універсальну парову машину подвійної дії. Кришку циліндра він обладнав винайденим незадовго до того сальниковим ущільненням, що забезпечувало вільний рух  поршня без витоку пари з циліндра

У 1784 році Ватт спробував використання своєї нової  парової машини для оранки сільськогосподарських угідь, але на жаль спроба була невдалою.

Винахідник Бленкіссін у 1811 році вперше спробував здійснити оранку паровим локомотивом. Машина була надто важка, тож для належної роботи на полі був прокладений спеціальний рейковий шлях.

У 1832 році винахіднику Гіткоту був виданий патент на винахід канатного приводу плуга від парової машини. У 1855 році Халкетт отримав патент на паромобіль для приводу сільськогосподарської техніки, транспорт повинен був рухатися по рейках з колією 4,6 м. Патент на перший гусеничний паровоз, який переміщався грунтовими доріжками, виданий Г.Графтону в 1860 році.

Перша оранка паровою машиною, яка за допомогою каната тягнула плуг, була здійснена в Англії Джоном Фаулером і Джемс Го-Вардом в 1855 році.

Після установки двох парових машин по краях поля процес став досить стабільним та  застосовувався для оранки полів.

Залишити коментар: