Новини

Площі під садами черешні в Україні залишаються практично сталими

24.06.2021

Розпочався сезон однієї з найсмачніших традиційних українських ягід – черешні. Площі під садами черешні в Україні залишаються практично сталими протягом останніх 3-ох років – близько 10 тис. га. Відповідно, обсяги виробництва цієї ягоди залежать від її врожайності, пише УКАБ.

В 2020 році було зібрано 63,6 тис. т черешні, що на 7% менше аналогічного показника 2019 року. Водночас 96% обсягів виробництва припадає на господарства населення.

В зв’язку зі зниженням валового збору черешні, в 2020 році скоротилися обсяги експорту ягоди та збільшилися імпортні поставки. Так, минулого року було експортовано 0,7 тис. т черешні (в 4 рази менше 2019 року) та імпортовано 1,1 тис. т (в 5 разів більше 2019 року). Основними країнами-покупцями української черешні були Білорусія (82% українського експорту) та Польща (13%). Основними постачальниками черешні в Україну були Греція (42% обсягу імпортних поставок) та Молдова (18%).

“Нещодавні значні опади трішки зіпсували якість ранніх сортів черешні, що призвело до зменшення пропозиції та порівняно високих цін. Однак залишається надія на більш пізні сорти, якщо погодні умови без значних опадів, граду, шквальних вітрів дозволять зібрати врожай черешні”, – коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Залишити коментар: