Новини

Половина фермерських господарств відмовилася від покупки сільгосптехніки

26.05.2020

В Україні сільські господарства не забезпечені необхідною технікою. Лише в минулому році забезпеченість обладнанням впала на 50 відсотків, пише fbc.net.ua.

За словами завідувача одного з відділів ННЦ «Інституту аграрної політики» Олександра Захарчука, це сталося, в першу чергу, через те, що вітчизняні фермери стали менше купувати як імпортні, так і іноземні машини.

З огляду на те, що в країні існують державні програми про розвитку машинобудування для агропромислового комплексу, українські компанії не встигають за своїми іноземними колегами в цій справі. Вони не можуть задовольнити споживача такою величезною кількістю техніки.

Так, експерти інституту підрахували, що наші виробники можуть забезпечити агросектор машинами лише на 20 відсотків. При цьому в селах немає ніякої можливості оновити свій парк, вже в минулому році було придбано набагато менше обладнання, ніж в 2018 році. Тобто, ми бачимо, що в цій галузі йде значне падіння.

Коментуючи введення обороту землі, Захарчук вважає, що закон буде відволікати від інших необхідних чинників стосовно агрогалузі. Внаслідок цього будуть знижуватися закупівлі техніки, добрив, насіння і інших необхідних засобів по догляду за рослинами.

Залишити коментар: