Новини

Посівна відбуватиметься по всій території України, де не проходять активні бойові дії

25.03.2022

Мінагрополітики щодня спілкується з фермерами і підтримує їх готовність проводити посівну по всій території України.

Станом на вчора вже посіяно 150 тис.га ярових культур. Основні культури, які зараз засіваються – це кукурудза, соя, соняшник, просо, гречка, овес та цукровий буряк.

“Вже бачимо, що на Херсонщині, Одещині, Миколаївщині,  незважаючи ні на що, під українськими прапорами посівна розпочалася”, – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він додав, що з огляду на ситуацію в країні, очікується зменшення площ посівів високомаржинальних культур, а саме соняшнику та кукурудзи, натомість збільшаться площі посівів простіших у виробництві культур, але важливих з точки зору продовольчої безпеки.  Насамперед це посіви гороху, ячменю та вівса.

“Ці культури раніше були нішевими, але вони простіші  з точки зору технології, тим не менш, є важливими для харчування людей. Тому буде такий зсув від експортоорієнтованих культур – до культур продовольчих, для внутрішнього споживання”, – зауважив перший заступник Міністра.

Також Тарас Висоцький наголосив, що через повномасштабне вторгнення площі посівів в Україні можуть зменшитися на  30%, що негативно відобразиться на продовольчій безпеці країн, які  імпортували  українську аграрну продукцію. Це приблизно 100 млн людей країн Північної Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії.

Нагадаємо, що Україна на сьогодні має достатньо запасів пшениці, олії, кукурудзи для забезпечення нашої продовольчої безпеки  на найближчий рік.

Джерело: Мінагрополітики.

Залишити коментар: