Новини, Рослинництво

Потужні гібриди кукурудзи від компанії МAIS – високий врожай за доступною ціною

07.12.2021

4 листопада на базі ПАП «Агропродсервіс» у селі Настасів Тернопільської області відбувся VIІ Західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряку.

Цьогоріч участь у змаганнях взяли 18 провідних насіннєвих компаній, які представили 168 гібридів кукурудзи, та 6 компаній, що представили 40 гібридів цукрового буряку.

Зазначимо, що кожен гібрид засівали на демо-ділянці площею 10 сотих, вирощування культур проводили в однакових умовах. У ході чемпіонату врожай зібрали, зафіксували фізичну вагу, визначили показники вологості та залікову вагу.

Традиційним учасником перегонів, який незмінно показує гарні результати, є український виробник насіння ТОВ АПК «Маїс» (Черкаси), з 2016 року представлений офіційним дистриб’ютором «Агро Арена».

Компанія MAIS – це визнаний лідер насіннєвої галузі України, котрий уже 30 років забезпечує аграріїв найкращим насіннєвим матеріалом. Опираючись на передовий вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі насінництва, «Маїс» крок за кроком не тільки нарощує виробництво гібридів, а й пропагує новітні досягнення науковців і селекціонерів.

– Відділ селекції компанії MAIS у співпраці з провідними селекційними центрами України і Франції створив та зареєстрував 22 високопродуктивних гібриди кукурудзи різних груп стиглості. Чотири гібриди перебувають у Державному сортовипробуванні, два з яких будуть внесені до Держреєстру вже наступного року. Весь посівний матеріал виробляється одним з найбільших світових лідерів з переробки насіння. А повний контроль виробництва в полі та на заводі дають змогу забезпечити найкращий результат, – розповідає Тарас Рижак, регіональний директор компанії «Агро Арена» в Західній Україні.

Потужні гібриди кукурудзи від компанії МAIS – високий врожай за доступною ціною

Тарас Рижак, регіональний директор компанії «Агро Арена» в Західній Україні

На демо-полі ПАП «Агропродсервіс» компанія MAIS представила 11 гібридів з ФАО від 200 до 340. Усі вони показали хороші результати: їх врожайність становила 12-15 т/га, вологовіддача – 24-29%.

– Перше місце серед гібридів компанії посів новий гібрид Грейс (ФАО 280) з врожайністю 15 т/га при вологості 26%. Це простий модифікований, середньоранній гібрид, який добре реагує на покращення умов вирощування, має добру посухостійкість, гарну віддачу вологи зерном під час дозрівання, ремонтантний та екологічно стабільний. Потенціал врожайності зерна – 140-145 ц/га, – продовжує Тарас Рижак. – Також позитивно відзначився гібрид Твіст (ФАО 270) – простий модифікований, середньоранній гібрид зубоподібного типу зернового напрямку використання. Добре реагує на покращення умов вирощування, має добру віддачу вологи зерном під час дозрівання, ремонтантний. Потенціал врожайності зерна – 120-135 ц/га. Його результат –13  т/га при найкращій вологовіддачі – 23%.

– Пане Тарасе, що для компанії MAIS означає участь у такому заході?

– Гібриди кукурудзи від MAIS «змагаються» з 2016 року і вкотре продемонстрували високу врожайність та гарну вологовіддачу. Це чудова можливість довести сільгоспвиробникам, що вітчизняна селекція жодним чином не поступається іноземній, при тому, що ціна на українські гібриди значно нижча.

– Тобто можна стверджувати, що зацікавленість агровиробників українською селекцією з кожним роком зростає?

– Справді, гібриди компанії MAIS користуються все більшим попитом серед фермерів. Зокрема, на Тернопільщині минулого року було продано 10 тисяч посівних одиниць від черкаських маїсівців, а цього сезону – вже 15 тисяч. Наразі у нас є 60 партнерів, з якими ми тісно і плідно співпрацюємо протягом кількох років. Загалом же в Україні площі під нашими гібридами налічують близько 200 тисяч гектарів, що свідчить про велику довіру до компанії.

– Окрім якісного насіння, які ще переваги мають ваші партнери?

– До основних переваг можна віднести і те, що, по-перше, посівний матеріал фермери отримують безпосередньо від виробника; по-друге, гібриди, які ми пропонуємо для Західної України, є перевіреними, вони відмінно зарекомендували себе в нашій області, є стабільними, тож будуть приносити прибуток. Про це свідчать і результати Чемпіонату, які підтвердили та закріпили результати наших партнерів у Тернопільській області, котрі висівають гібриди MAIS на великих площах й отримують високі результати на своїх полях – від 12 до 15 т/га.

– Наостанок прокоментуйте, наскільки перспективним, на Вашу думку, є вирощування кукурудзи?

– Цього року врожайність кукурудзи становить від 10 до 15 т/га, закупівельна ціна коливається в межах  6600 грн/т. Тож ця культура залишається пріоритетною в агровиробництві, і є однією з найрентабельніших. Щоправда, у зв’язку з подорожчанням газу, зростуть і витрати на сушіння кукурудзи. Проте, вихід є – обирати гібриди, які характеризуються гарною вологовіддачею. І у лінійці компанії MAIS вони присутні: це гібриди ДН Гарант, Твіст і Грейс.

Анна Артим

Залишити коментар: