Новини

Рада може обмежити покупку землі юридичними особами

24.07.2021

З 1 січня 2024 року Верховній Раді пропонують скоротити максимальну площу земельних ділянок, яку дозволено купувати громадянам України та юридичним особам. Зокрема скорочення з 10 тис. га до 500 га. Зазначається, що потенційний покупець зобов’язаний обробляти щонайменше 80% землі, яка вже перебуває в його розпорядженні, повідомляє Перший діловий.

Згідно з документом, купувати до 500 га землі зможуть лише ті юридичні особи, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава, і/або територіальні громади, склад учасників яких не змінювався протягом останніх трьох років до моменту вступу у власність земельної ділянки, яку купує юридична особа.

Крім того, автори законопроекту пропонують тимчасово встановити розмір показника нормативної оцінки землі, нижче якого не може бути оцінена вартість сільгоспземель під час укладання угод із нею, на рівні не нижче ніж 1200 доларів/га. Тимчасовий захід пропонується запровадити на термін у шість місяців із дати набуття чинності нової, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

Залишити коментар: