Новини

Рекордні рівні виробництва зернових та торгівлі ними, але слід очікувати скорочення їх запасів

05.11.2021

Незважаючи на те, що у 2021 році очікується рекордний обсяг виробництва зернових у світі, передбачається, що їхні світові запаси у 2021–2022 сільськогосподарському році можуть знизитись. Враховуючи активнішу, ніж очікувалося раніше торгівлю пшеницею та рисом у світі, прогноз щодо обсягу торгівлі зерновими у 2021–2022 сільськогосподарському році у світі було переглянуто у бік підвищення і на даний час очікується, що він досягне нового рекордного рівня, пише УЗА.

Прогноз ФАО щодо світового виробництва зернових у 2021 році був знижений порівняно з жовтневими показниками на 6,7 млн ​​тонн до 2 793 млн тонн, проте він, як і раніше, на 0,8 відсотків (21,5 млн тонн) перевищує рівень 2020 року та є новим рекордно високим рівнем. Найбільш значною складовою зниження прогнозу цього місяця стало зниження очікуваних обсягів світового виробництва пшениці до 771 млн тонн, що на 6,2 млн тонн нижче за жовтневий прогноз і на 0,8 відсотків нижче обсягу виробництва минулого року. Перегляд прогнозу в поточному місяці у бік зниження обумовлений зниженням оцінок виробництва в Ісламській Республіці Іран, Туреччина та Сполучені Штати Америки. Світове виробництво фуражних зернових, навпаки, незначно (на 1,5 відсотків) зросло порівняно з 2020 роком та становило 1 505 млн тонн. Прогноз світового виробництва кукурудзи переглянутий у бік підвищення виходячи з того, що в Бразилії та Індії врожайність виявилася вищою за очікувану, і у зв’язку з поліпшенням видів на врожай у кількох країнах Західної Африки. Цей перегляд прогнозів виробництва кукурудзи у бік підвищення з надлишком компенсує передбачуване скорочення світового виробництва ячменю, головним чином, внаслідок зниження виробництва в Ісламській Республіці Іран та Туреччини, де затяжна посуха викликала зниження врожайності. Прогноз світового виробництва рису в 2021 році, як і раніше, на 0,9 відсотків вищий за рекордний урожай 2020 року; Проте порівняно з жовтневим прогнозом його знижено на 1,5 млн тонн до 518,2 млн тонн (у перерахунку на обвалене зерно). Цей перегляд відображає насамперед скорочення площ в Індонезії, де офіційно визнано, що виробництво лише частково відновлюється після 2020 року з його несприятливими погодними умовами. Це коригування в сукупності зі скороченням виробництва в Шрі-Ланці у зв’язку зі зниженням урожайності значно перевищує очікуване збільшення виробництва в декількох країнах, включаючи Лаоську Народно-Демократичну Республіку, Гвінею і Боліваріанську республіку Венесуела.

У північній півкулі розпочалася сівба озимої пшениці врожаю 2022 року. Високі ціни на пшеницю, що встановилися, розглядаються як один з факторів, що сприяють розширенню посівних площ, проте зростання витрат на виробничі ресурси може стати фактором, що обмежує розширення площ під пшеницею в деяких країнах. У більшості країн Європейського Союзу склалися сприятливі умови для сівби; виняток становить Румунія, де посівна затримується через дефіцит опадів, що затягнувся. У Сполучених Штатах Америки посівна кампанія йде середніми темпами, проте, за наявною інформацією, агротехнічні умови менш сприятливі, ніж торік, оскільки грунт недостатньо зволожений. У Російській Федерації посівні площі можуть бути меншими порівняно з минулим роком через більш пізній початок посівної в основних районах виробництва – у Поволжі та в Центральному регіоні – у зв’язку з нестачею опадів. В Україні вміст вологи в ґрунті достатній, однак є перші ознаки того, що посівні площі можуть бути дещо скорочені порівняно з минулим роком.

У країнах на південь від екватора йде сівба фуражних зернових культур урожаю 2022 року. По Південній Америці очікується, що у Бразилії у 2022 році обсяги виробництва відновляться після їх скорочення у 2021 році внаслідок очікуваного розширення посівних площ під впливом зростання цін та через сприятливі погодні умови. Також і в Аргентині передбачається розширення посівних площ під кукурудзу врожаю 2022; проте висока ймовірність недостатніх обсягів опадів у найближчі місяці може негативно зашкодити ранньому розвитку рослин. У Південній Африці попередні плани посівної кампанії свідчать про помірне скоро

Залишити коментар: