Новини

Релокейт агроцентру: BASF змінив адресу агроцентру в Західній Україні

24.11.2021

Релокейт агроцентру: BASF змінив адресу агроцентру в Західній Україні

  • Новий агроцентр розташовується неподалік від Тернополя
  • На локації тестуватимуть фунгіцидну й гербіцидну лінії, цифрові технології і насіннєві лінійки
  • В агроцентрі вже висіяли озимі ріпак та пшеницю

Департамент BASF Agricultural Solutions офіційно повідомляє про релокацію свого агроцентру в Західній Україні. Раніше він розташовувався в с. Денисівка Хмельницької області. Нова адреса агроцентру: с.Чернихівці Тернопільської області. Локація стане стратегічним майданчиком для випробування нових технологій, демонстрації рекомендованих для регіону рішень, насіннєвої лінійки та досліджень в галузі точного землеробства. Також там досліджуватимуть особливості застосування препаратів для захисту культур в кліматичних умовах Західного регіону України.

Релокейт агроцентру: BASF змінив адресу агроцентру в Західній Україні

Вадим Люшин, директор агроцентру

«Попереднє місце нашої дислокації — це край Хмельницької області. Туди складно було доїжджати як нашим колегам, так і аграріям. Тому компанії важливо було перенести цей агроцентр в логістично краще місце. Тернопіль підходив для цього ідеально. Тут — центральна точка Західної України, тож аграріям простіше добиратися. Не менш важливо й те, що поруч є розвинена інфраструктура. Остаточно закінчити переїзд, перевезти техніку та команду плануємо до кінця 2021 року», — коментує Вадим Люшин, директор агроцентру.

Місце для агроцентру шукали кілька місяців. Час пошуку визначила й сама місцевість: Тернопільська область — досить горбиста. Тому шукали більш рівнинне поле. Також враховували близькість до бази й траси. До агроцентру має бути зручно під’їхати на авто. До того ж поле має бути далеко від житлових будинків. Усі ці фактори й визначили нинішню адресу: с. Чернихівці на базі фермерського господарства «НИВА».

Релокейт агроцентру: BASF змінив адресу агроцентру в Західній Україні

Тарас Сербай, заступник голови фермерського господарства «НИВА»

ФГ «НИВА» заснували 2004 року. На ділянці загальною площею у 1430 га вирощують практично усі зернові та кормові культури. Найбільше площ — під пшеницею (300 га), кукурудзою (250 га) та соняшником (200 га).

«Співпраця з компанією BASF нам дуже цікава. Коли на ринку з’являються нові засоби захисту, не завжди зрозуміло, як вони себе проявлять у конкретному регіоні. Тому для нас важливо на власні очі бачити, як новинки «працюватимуть» на полях Західної України. Наразі конкретно наше господарство цікавлять ЗЗР по ячмінній групі. Бачимо, що вже виникає резистентність бур’янів до деяких препаратів, тож чекаємо на нові. Також хотіли б подивитися на результати фунгіцидного захисту для ріпаку й кукурудзи. Чудово, що це можна зробити прямо тут», — розповідає Тарас Сербай, заступник голови фермерського господарства «НИВА», про співпрацю зі спеціалістами BASF на полях агроцентру.

Релокейт агроцентру: BASF змінив адресу агроцентру в Західній Україні

Для досліджень агроцентру відвели 20 га. Висівати планують горох, кукурудзу, сою, соняшник, ріпак, пшеницю і ячмінь, а тестувати — переважно фунгіцидну та гербіцидну лінії. Агроцентр відкритий до співпраці з місцевими фермерами.

Сьогодні в Україні діє 4 агроцентри та 13 демоцентрів BASF. Це — підрозділи компанії, де у виробничих умовах демонструються інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур, їхня рентабельність і ефективність. Серед основних завдань агроцентрів — розробка передових технологій захисту сільськогосподарських культур, перевірка та адаптація світових технологій в умовах різних регіонів України, а також демонстрація економічних переваг використання технологій різного рівня інтенсивності.

Залишити коментар: