Новини

Ріпак: чому варто інвестувати в культуру. Пояснюють експерти BASF

22.07.2021

Ріпак: чому варто інвестувати в культуру. Пояснюють експерти BASF

  • $1,3 млрд — дохід України 2019 року від експорту ріпаку та продуктів з нього
  • Хороший попередник для зернових
  • Основа для нешкідливого для довкілля біодизелю

Щороку в Україні під площі під ріпаком аграрії відводять понад 1 млн га. Це — вдесятеро більше, ніж 20 років тому, коли культуру висівали на 150-160 тис. га. Такий попит зумовлений експортним потенціалом культури, виробничими можливостями та користю продуктів з ріпаку. Усі ці фактори роблять ріпак привабливим для інвестицій та введення культури в сівозміну аграрних господарств. Тому експерти департаменту BASF Agricultural Solutions підготували інфографіку, в якій візуалізували переваги та можливості для українських агровиробників від вирощування ріпаку.

Ріпак: чому варто інвестувати в культуру. Пояснюють експерти BASF

«Ріпак — насамперед експортна культура. ЄС закуповує насіння, ріпакову олію Китай, Ізраїль, Туреччина. Шрот мають право постачати до Китаю 9 українських компаній. Дохід від експорту ріпаку тільки 2019-го становив $1,3 млрд. Тому один з важливих факторів інвестування в ріпак — міжнародний ринок збуту», — коментує Наталія Мельничук, кроп-менеджер з насіння  підрозділу BASF Agricultural Solutions.

Інший важливий аспект: значення ріпаку в сівозміні. Наші дослідження на посівах у демоцентрах продемонстрували позитивні результати й високі врожаї зернових після ріпаку-попередника. Культура насичує ґрунт азотом, фосфором, калієм і запобігає поширенню небезпечних хвороб у зернових (септоріоз, різні види плісняви, гнилей, борошнистої роси тощо).

Ріпак: чому варто інвестувати в культуру. Пояснюють експерти BASF

До того ж ріпак — гарний медонос для бджіл та має високу виробничу рентабельність. Ще один фактор інвестиційної привабливості ріпаку — користь продуктів з нього (біодизель, олія, папір, целюлоза).

З іншого боку збільшення площ посівів призводить до росту попиту на насіння ріпаку на внутрішньому ринку. Так, наразі потреба України в насіннєвому матеріалі становить близько 6 тис. тонн на рік. Понад 60% з яких сьогодні імпортується. Тому на ринку щороку з’являється по кілька десятків видів гібридів ріпаку. В Україні ж цьогоріч з’явилися такі нові гібриди як ІНВ1170, ІНВ1188 та ІНВ1177 КЛ селекції BASF. Відтестовані в різних кліматичних і погодних умовах вони демонструють стресостійкість і стабільно високу врожайність. Усе для того, аби українські аграрії могли ефективно зрощувати, зростати та отримувати прибутки.

Залишити коментар: