Новини

Розблокування портів Чорного моря знизило вартість фрахту на Дунаї та доставки в ЄС

20.08.2022

Міністр агрополітики та продовольства України М. Сольський заявив, що розблокування портів Чорного моря знизить вартість доставки продукції альтернативними маршрутами експорту, передає Зернова біржа України.

Станом на 8 серпня вартість фрахту на Дунаї вже знизилася на 10-20%, а до кінця місяця, за розрахунками міністерства, опуститься на 30-40%. Відповідно будуть дешевшати перевезення альтернативними маршрутами. Торік вартість перевезень залізницею та автотранспортом складала приблизно 7 $/т, а з початку війни вона виросла до 100 $/т.

Якщо протягом тижня вартість страхування знизилася майже втричі, а фрахту – на 30-50%, то скоро вартість поставок альтернативними маршрутами знизиться до рівня логістики з чорноморських портів, – вважає міністр.

Через зернові коридори в першу чергу готові експортувати продукцію компанії, які давно та успішно працювали в Україні. Вони мають власну розбудовану інфраструктуру в портах та працюють системно. Аграрії зацікавлені в продажу зерна тим підприємствам, які одразу платять кошти.

Вартість доставки зерна до країн ЄС автомобілями також виросла у порівнянні з довоєнними тарифами у 2-3 рази. Іноді вартість доставки зерна до портів Румунії та Болгарії перевищувала 50% його вартості. Проте по мірі активізації відвантажень з портів Чорного моря ціни на перевезення будуть знижуватися, що дозволить аграріям отримувати справедливі кошти за вирощене зерно.

Залишити коментар: