Новини, Рослинництво

«Розумний город 2022»: діти на варті перемоги!

15.09.2022

У нашій країні триває війна, й усі українці активно долучилися до боротьби з ворогом. Військові, медики, волонтери, аграрії та прості громадяни – кожен бореться на своєму фронті. Не залишаються осторонь навіть діти – з усіх сил вони теж допомагають ЗСУ.

Наближають нашу перемогу і понад 150 школярів із Тернопільщини, Хмельниччини, Львівщини та Івано-Франківщини, котрі беруть участь у проєкті «Розумний город» від «Контінентал Фармерз Груп». На своїх городніх ділянках дітлахи вирощують овочі та лікарські рослини, а урожай згодом передадуть захисникам на передову.

«Розумний город 2022»: діти на варті перемоги!

– Проєкт «Розумний город» – це навчальна і соціальна ініціатива аграріїв для дітей та юнацтва з сільської місцевості, які мешкають у громадах присутності Компанії, – розповідає Василь Капустинський, провідний менеджер соціально-інвестиційного відділу «Контінентал Фармерз Груп». – Започаткований він у 2020 році з метою виховати у дітей любов до праці на землі, зацікавити молодь сімейним фермерством, навчити основ сучасної агрономії. Спершу до проєкту долучилися три школи на Тернопільщині. Торік в  умовах пандемії нам теж вдалося його реалізувати – участь взяли понад 100 учасників. Основним нашим прагненням було продемонструвати, наскільки ефективно дитина, яка має мінімальні початкові ресурси, може реалізувати свій потенціал. Акцент робився на економічній складовій. Відтак, учасник, котрий вирощував високомаржинальні лікарські рослини – мальву мавританську та нагідки лікарські на двох сотих землі, заробив більше, ніж його батьки, котрі засіяли решту городу овочевими культурами.

Цьогоріч же проєкт має особливу мету. Кожен засаджений клаптик нині має зовсім іншу цінність, ніж у мирний час. Тож учасники проєкту можуть зростити свою частинку перемоги на власній грядці та разом із «Контінентал» підтримати продовольчу безпеку України. Компанія дає хлопцям та дівчатам можливість здобути патріотичний і волонтерський досвід. «Контінентал» пропонує власними руками виростити овочі борщового набору та особливий синьо-жовтий чай з лікарських рослин для наших захисників. Насінням городини, лікарських трав, міндобривами « Контінентал» забезпечує безкоштовно, а також надає експертний агрономічний супровід.

– Ми даємо можливість школярам долучитися до перемоги. На своїх ділянках учасники вирощують червоний буряк, моркву, цибулю, капусту і квасолю, а також мальву та нагідку лікарську. Зібраний урожай овочів допоможуть переробити партнери проєкту – кооперативи «Файні Ґазди» та «Стрийський Ясь». Їх висушуватимуть, потім формуватимуть «сухий борщ», який доправлятимуть захисникам. А з лікарських трав готуватимуть патріотичний синьо-жовтий чай «Слава Україні», покликаний підносити бойовий дух наших військових. Тобто весь урожай піде на користь нашої перемоги!, – зазначає Василь Капустинський.

«Розумний город 2022»: діти на варті перемоги!

Враженнями від участі у проєкті поділився 13-річний Юрій Кусень. Хлопець доглядає за посівами лікарських рослин на 10 арах землі, й зізнається, що це не така вже легка справа, як гадалося на початку.

– Дуже хотів спробувати себе у цій справі, адже спершу думав, що квіти збирати легше, ніж овочі, але це не так. До половини позбирали, а позаду знову заросло… Тож доводиться перезбирувати. Збираю мінімум двічі на день, а деколи 3-4 рази. На город ходжу з відрами. Зробив собі спеціальний пояс і на нього вішаю відро. Тоді можна рвати обома руками. Допомагає мені брат Тарас, котрий першим дізнався про цей проєкт, та батьки. Зірвані квіти у ящиках переносимо на горище і пересипаємо сушитися на спеціальне пристосування – каркаси, обтягнуті сіткою, котру надав «Контінентал». Наразі назбирали близько 6 кг сухої маси. Загалом же плануємо зібрати близько 20 кг!, наголошує хлопчина.

Отже, «Розумний город» – цікавий проєкт, який дозволяє дітям не лише набути певних агротехнологічних знань та навичок, а й допомагає підносити бойовий дух наших військових. Адже кожній дитині приємно долучатися інадихати на перемогу захисників!

Анна Артим

Залишити коментар: