Новини

Саперам доведеться знищити вогнем врожай на півночі та північному сході Харківської області

11.08.2022

Щоб розмінувати поля, саперам доведеться знищити вогнем врожай на півночі та північному сході Харківської області.

Про це  розказав начальник частини гуманітарного розмінування ДСНС України Ігор Овчарук, повідомляє  видання Суспільне мовлення України.

“Сапер, який йтиме по полю, він не зможе працювати з приладом. Навіть по пшениці, яка має від пів метра і вище, вже неможливо працювати. По-перше, сапер нічого не бачить, куди йде перед ногами. А приладом рухати, рухати пшеницю, щоб упіймати якусь розтяжку, це теж недоцільно. Вони йдуть в поле на свій ризик самі чи відправляють людей. Це стосується північних районів області, які були окуповані” – розповідає Ігор Овчарук.

За його словами обстежити поля можна після знищення врожаю.

“Зможемо обстежити після того, як поля згорять. Фермери звертаються, вони вже знають, що в них щось є. На жаль, сьогодні мені доводиться багатьом відмовляти. У них смерть їхнього бізнесу, а я не можу собі дозволити смерть сапера. Для мене людське життя, для моїх підлеглих — важливіше.У Золочівській громаді є фермери, які вже збирають врожай. Самі, на свій ризик. Поряд з Харковом Елітне, ми їм поля, чорнозем, перевіряли й дозволили працювати. Перевіряли, коли була мала, низька рослинність, але коли вже зіткнулися з тим, що піймали деякі небезпечні предмети на полі, після того заборонили, тому що там сучасні міни, термін самодеактивації до 120 діб. Для того, щоб їх виявити, треба підійти впритул, побачити в полі зору перед ногами. Прилади виявляють, але при цій рослинності, що на даний час, це неможливо” -зазначив експерт.

Залишити коментар: