Новини, Це цікаво

Сайрус Маккормік: винахідник першої жниварки на кінній тязі

24.09.2022

Сайрус Маккормік: винахідник першої жниварки на кінній тязі

Сайрус Маккормік — американський промисловець, винахідник першої жниварки на кінній тязі, засновник компанії «McCormick Harvesting Machine Company», котра згодом у 1902 році стала частиною компанії «International Harvester».

Батько Сайруса Маккорміка протягом 28 років працював над проектом жниварки на кінній тязі, який так і не зумів завершити. У 1830 році він передав креслення своєму синові, Сайрусу, якому на той час виповнився 21 рік. Сайрус Маккормік зробивши деякі зміни у конструкції, довів проект батька до завершення за півтора року, продемонстрував жниварку в дії у 1831, а у 1834 році отримав патент на цей винахід.

У 1840-і роки Сайрус із сім’єю починає виробництво й продаж жниварок в ковальській майстерні на родинній фермі у Волнат Гроув. Крім того, Сайрус зробив декілька поїздок по Середньому Заходу, де продемонстрував свою жниварку місцевим промисловцям.

У 1847 році Сайрус Маккормік перебрався до Чикаго, де разом з братом Ліндером заснував, у 1848, році невелику компанію  з продажів сільськогосподарської техніки. Жниварка Маккорміка продавалась дуже добре за рахунок винахідливості братів у сфері маркетингових прийомів. Брати Маккормік заснували мережу невеликих представництв компанії із спеціально навченими продавцями, які демонстрували роботу жниварки у полі. За короткий час він зміг довести річне виробництво жниварок до 1500 штук. При цьому попит на його машини лише зростав.

Необхідність розширення виробництва привела Маккорміка до запрошення як партнера мера Чикаго Вільяма Огдена. Під новим іменем «McCormick, Ogden&Co» та при внеску Огдена у розмірі  25 000 $, підприємство подвоїло випуск продукції, що вже через рік дозволило Маккорміку викупити назад долю Огдена за 50 000 $. Після цього «McCormick Harvesting Machine Company» стало виключно сімейним підприємством. Сайрус залучив до роботи своїх молодших братів, поклавши на них налагоджене виробництво, він зосередився на розбудові системи збуту.

У 1851 році Маккормік отримав міжнародне визнання, вигравши Золоту медаль на знаменитій Великій виставці в лондонському Кришталевому палаці.

У 1871 році велика пожежа в Чикаго знищила компанію Маккормік, але сім’я відновила її, і продовжувала виводити на ринок свою продукцію.

Сайруса Маккорміка називають «батьком сучасного сільського господарства», тому що він дозволив фермерам розширити свої невеликі особисті ферми до набагато більших підприємств. Його жатка поклала кінець багатогодинним польовим роботам і сприяла виробництву інших сільськогосподарських агрегатів.

Залишити коментар: