Новини

Щодня будуємо швидше, якісніше, надійніше

08.02.2016
no image.

Будівництво елеватора – це пазл, за кожну частинку якого відповідає окрема людина. Елементи пазлів знаходяться у руках більш як сотні працівників, які залучені до будівництва. І лише працюючи скоординовано, пліч-о-пліч, можна скласти єдину картинку. Історія будівництва елеваторів Групою компаній «АГРІКОН» розпочалася ще в 2011 році. Перші елеватори вже працюють, нові проектуються, а це означає, що команда виконує свою роботу злагоджено.

Будівництво нового чи реконструкція діючого елеватора – це важливе і відповідальне завдання, яке включає в себе кілька етапів робіт: проектування елеваторного комплексу, виготовлення дозвільної документації, підбір необхідного обладнання, автоматизація системи управління, оснащення аспіраційними системами, і т.п.

ГК «АГРІКОН» – спеціалізована інжинірингова компанія, яка не просто споруджує елеватор, компанія розвиває агроінфраструктуру населеного пункту комплексно. Будуються нові під’їзні шляхи, адміністративні будинки, їдальні, стоянка для транспорту.

Дозвільна документація і енергетика

Проект будівництва елеватора починається з розробки його загальної концепції. Дуже важливо обрати оптимальне місце розміщення. Тут ключову роль грають декілька факторів: географічні особливості місцевості, зручна транспортна логістика, наближеність залізничної колії, розвинута інфраструктура (вода, газ, електроенергія).

Після того як визначилися з ділянкою, починають готувати необхідну документацію. Термін збору всього пакету документів для побудови елеватора становить близько двох місяців. Це не враховуючи підготовку проекту елеватора. Проектування комплексу триває від трьох до шести місяців. Найбільше часу займає державна бюрократія. Інколи доводиться цілий день сидіти під кабінетом, щоб отримати один листочок.

Паралельно з розробкою генплану елеватора, спеціалісти ГК«АГРІКОН» розробляють проект енергозабезпечення елеватора. Відповідають за це спеціалісти енергетичного забезпечення.

Компанія-виробник обладнання подає вихідні дані і за цією інформацією у ГК «АГРІКОН» вираховують, скільки газу та електроенергії споживатиме елеватор. Разом з державними органами визначають, звідки братимуть енергоресурси, куди підключатимуться. А ресурсів треба чимало. Для прикладу, при сушінні кукурудзи необхідно витрачати 2 тис. кубів газу за годину.

Відділ енергетичного забезпечення приймає участь як при будівництві, так і при експлуатації елеваторів.

Вибір обладнання

Важливим в процесі будівництва елеватора є правильно підібрати обладнання. В ГК«АГРІКОН» за це відповідає команда висококваліфікованих спеціалістів.

Перед тим, як будувати новий елеватор, спеціалісти ГК «АГРІКОН» рекомендують клієнту відвідати вже діючі елеваторні комплекси, та визначитися, що найбільш оптимально підходить йому. Крім того, кожного року команда компанії відвідує найбільші

сільськогосподарські виставки, на яких представлені найвідоміші виробники елеваторного обладнання. Для того, щоби побачити обладнання в роботі, їздять на збудовані елеваторні комплекси.

Кожний співробітник повинен розуміти свою маленьку участь у загальному успіху проекту. Одна людина мало що може зробити, але якщо плідно працює багато зацікавлених людей, то вони зможуть досягти великих результатів.

Як приклад, наведемо декілька реалізованих проектів ГК «АГРІКОН».

Все починається з бізнес-потреби, спеціалісти компанії стикаються з різними завданнями. Наприклад, є фермер який хоче бути незалежним від трейдерів і вести свою стратегію продажів більш ефективно. У нього завдання – мати власні потужності зберігання, щоби могти привезти зерно з поля, провести його доробку і зберігати стільки, скільки цього вимагає його стратегія чи ринкова кон’юнктура.

Інший приклад – один із найбільших свинокомплексів, компанія ТОВ «Даноша». Дана міжнародна компанія для ефективного ведення своєї діяльності вирішила поставити елеватор потужністю 15 000 тонн для зберігання зерна та подальшого виготовлення комбікормів.

Чи наприклад, ТОВ «Пивоварня «Опілля»», маючи на меті безперебійне виробництво пива, зрозуміли, що потребують розвитку власних потужностей зберігання солоду.

У кожному з цих випадків спеціалісти ГК «АГРІКОН» відштовхуються від бізнес-потреби, стараються якнайкраще зрозуміти бізнес клієнта та підібрати найоптимальніше рішення щодо технології та обладнання, розробляють проект і забезпечують реалізацію у чітко визначенні часові проміжки та в закладенні попередньо узгоджені бюджети.

У ГК «АГРІКОН» розуміють, що для клієнта – чи то фермер, чи то переробник – важливі всі складові:

– технологія та обладнання повинні забезпечувати потребу клієнта та відповідати специфіці його бізнесу;

– гарантовані терміни впровадження проекту – у компанії розуміють, що є певні агротехнологічні терміни, коли збирають урожай, коли саме аграрію потрібно, щоб елеватор працював на повну потужність;

– гарантія виконання у заплановані бюджети – зараз не зовсім простий час, аграрій рахує кожну копійку, а тому проект потрібно виконати у мінімальні бюджети, тут недопустимі жодні «сюрпризи» щодо підвищення вартості виконуваних робіт.

ГК «АГРІКОН» має досвід роботи з різним обладнанням:

* для ТОВ «Пивоварня «Опілля»» було обрано обладнання українського виробника. Технологічна лінія для зберігання солоду виготовлена на Заводі елеваторного обладнання «Сокол». Технологічна лінія складається з: двох оцинкованих силосів з конусним дном, ємкістю 91м³ та 208 м³, обладнання для транспортування – норії продуктивністю 25 т/год та три скребкових конвеєри, система самопливів у складі розподільників воронок, перехідників та заслінок. Для захисту від зношення металевих частин використане поліуретанове футерування. Управління всіма механізмами виконується за допомогою пульта керування.

* ТОВ «Даноша» теж обрала українське обладнання – КМЗ. У 2015 році на території ТОВ «Даноша», було розпочато будівництво елеваторного комплексу для зберігання

зерна. Встановлено три силоси по 5 тис. т зберігання зерна кожен, транспортні системи (норії, транспортери) та металоконструкції. Монтаж обладнання було проведено в узгодженні терміни та бюджети.

* Приватне підприємство Агрофірма «Дзвони», прийняли рішення працювати з німецьким обладнанням RIELLA .

Немає єдиного правильного рецепту, в кожному випадку потрібно приймати рішення яка технологія та яке обладнання найкраще підходить для конкретного бізнесу і параметрів тут безліч: починаючи від вартості обладнання та закінчуючи розумінням того, а чи дійсно це обладнання легко обслуговувати і чи є запчастини до нього.

Перед тим, як будувати елеватори, спеціалісти ГК«АГРІКОН» об’їхали майже всі аналогічні вітчизняні комплекси. Крім того, кожного року команда компанії відвідує найбільші сільськогосподарські виставки в Європі, на яких представлені найвідоміші виробники елеваторного обладнання. Для того, щоб побачити обладнання у роботі, відвідують елеваторні комплекси в європейських державах з високою культурою сільського господарства – Іспанії, Німеччині, Болгарії.

ГК «АГРІКОН» співпрацює з багатьма виробниками обладнання більшості країн Європи, США, Канади та України.

Її фахівці знають та вивчають кращі рішення для того, щоб клієнтам запропонувати саме те, що буде дійсно відповідати їхнім потребам. Роботи виконують швидко та якісно, оперативно реагують на поставлені завдання, надають обґрунтовані консультації щодо виробників обладнання та його монтажу.