Новини, Рослинництво

Селекція «SESVANDERHAVE» вчергове підтвердила свій високий потенціал

22.11.2021

VII Західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряку відбувся 4 листопада. Захід проходив на базі провідного господарства ПАП «Агропродсервіс» поблизу села Настасів Тернопільської області.

Цьогоріч участь у змаганнях взяли 18 провідних насіннєвих компаній, які представили 168 гібридів кукурудзи, та 6 компаній, що представили 40 гібридів цукрового буряку.

Кожен гібрид засівали на демо-ділянці площею 10 сотих, вирощування культур проводили в однакових умовах. У ході чемпіонату врожай зібрали, зафіксували фізичну вагу, визначили показники вологості та залікову вагу.

Селекція «SESVANDERHAVE» вчергове підтвердила свій високий потенціал

Андрій Баран, генеральний директор компанії «Агропродсервіс» у вступному слові наголосив, що цікавість до чемпіонату постійно збільшується.

– Такий захід ми проводимо вже всьоме, тож досвід у нас чималий. Тішить, що з кожним роком все більше компаній хочуть приймати участь. Відтак, цього року ми виростили рекордну кількість гібридів – 168  кукурудзи та 40 цукрового буряку! Це свідчить про те, що чемпіонат потрібен як для компаній, котрі представляють свої гібриди, хочуть реалізувати своє насіння, так і для споживачів – фермерів, котрі безпосередньо працюють у полі та висівають це насіння, адже  вони здебільшого орієнтуються саме на результати польових випробувань. Корисним чемпіонат є і для нашого підприємства, тому що за його результатами ми щороку бачимо, як ті чи інші гібриди проходять випробування конкретними умовами, що складаються в той чи інший період. Внаслідок цього робимо для себе певні висновки і маємо можливість обирати найкращу продукцію, яка пропонується на ринку, – зазначив Андрій Степанович.

Учасником «бурякових» перегонів є компанія «SESVANDERHAVE» – світовий лідер у насінництві цукрового буряку. А оскільки компанія є також учасником спільного проєкту журналу «АгроЕліта» та ПАП «Агропродсервіс» під назвою «Цукровий буряк: від сівби – до збирання», то результати збирання солодких коренеплодів для нас були особливо цікаві.

Селекція «SESVANDERHAVE» вчергове підтвердила свій високий потенціал

Детальніше про це розповів Сергій Горобець, комерційний директор ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна»:

– Цього сезону на демо-полі підприємства «Агропродсервіс» було посіяно 5 гібридів селекції  «SESVANDERHAVE». Також наша селекція присутня і у виробничих полях компанії. Одне із таких полів є «піддослідним» у проєкті «Цукровий буряк: від сівби – до збирання», тож читачі мали змогу бачити фотозвіти про те, як вирощуються цукрові буряки селекції SESVANDERHAVE, та як себе поводить наша селекція.

Ми вдруге приймаємо участь у чемпіонаті на кращий гібрид цукрового буряку. Маємо вже дворічні результати, згідно з якими можемо відслідкувати тенденцію поведінки цукрових буряків селекції «SESVANDERHAVE». Як то кажуть, «все пізнається у порівнянні», тож порівняємо результати дворічних випробувань і співставимо з тим, що ми бачимо у виробничих полях.

Отже, в цьому році у чемпіонаті приймали участь 5 гібридів цукрового буряку селекції SESVANDERHAVE, а саме: БУФФЕЛ, ІГУАНА, СІУ, SX1526, SX1528. Минулого року «випробовувались» 4 гібриди – БУФФЕЛ, ІГУАНА, СІУ, МАНІТУ. Тоді гібрид СІУ показав найвищий результат по врожайності, внаслідок чого потрапив у виробничі посіви ПАП «Агропродсервіс».

Порівняємо результати двох років:

Селекція «SESVANDERHAVE» вчергове підтвердила свій високий потенціал

Цифри говорять самі за себе: ми бачимо двічі (два роки поспіль) підтверджений результат по врожайності та цукристості. Усі гібриди SESVANDERHAVE показали високий та майже однаковий результат, що свідчить про продуктивність селекції.  Слід відзначити, що гібрид БУФФЕЛ показав збільшення по врожайності та цукристості за результатами двох років. Стосовно гібриду СІУ, то результат демо-ділянки (69,60 т/га)  з якихось причин показує нижчий результат, ніж на виробничих полях. А виробничі поля – це вже від 100 гектарів і більше.

На момент написання статті якраз проходить збір врожаю цукрового буряку (гібрид СІУ) на полях «Агропродсервісу». Наразі надаємо коротенький фотозвіт із процесу збирання і просимо звернути увагу на листову поверхню станом на 10 листопада 2021 р., густоту рослин, яка більше 100 тис./га, та розмір коренеплоду.

Селекція «SESVANDERHAVE» вчергове підтвердила свій високий потенціал

Селекція «SESVANDERHAVE» вчергове підтвердила свій високий потенціал

Селекція «SESVANDERHAVE» вчергове підтвердила свій високий потенціал

Селекція «SESVANDERHAVE» вчергове підтвердила свій високий потенціал

Дані (врожайність та цукристість) із виробничих полів із гібридом СІУ розглянемо у наступній статті циклу «Цукровий буряк: від сівби – до збирання». Порівняємо отримані результати з виробничого поля та з демо-ділянки одного й того ж гібриду під назвою СІУ. Це важлива інформація для агровиробників, тому що багато хто опирається тільки на результати демо-ділянок. У цьому випадку буде видно, чи дійсно демо-ділянка розкриває потенціал.

Загалом, селекція SESVANDERHAVE вчергове підтверджує свій високий потенціал. Якщо подивитись на результати з боку виробничників цукрових буряків, то можемо констатувати стабільність та високу продуктивність селекції SESVANDERHAVE.

Результатом збирання цукрових буряків задоволений і Андрій Баран.

– Загалом, цей рік був сприятливий для буряківників: достатня кількість опадів, гарні погодні умови, підходящий температурний режим. Тож станом на сьогодні врожайність непогана – становить у межах 70 т/га, – прокоментував генеральний директор.

Селекція «SESVANDERHAVE» вчергове підтвердила свій високий потенціал

Наостанок своїми враженнями від Чемпіонату поділився і Володимир Крупак, агроном-аналітик ПП «Західний Буг», яке є багаторічним партнером ПАП «Агропродсервіс»:

– Враження від заходу лише найкращі. Дуже добре, що чемпіонат організовується систематично і постійно. Все відбувається відкрито і чесно. Агровиробники мають змогу наочно побачити, як виглядають ті чи інші гібриди в полі, порівняти різні селекції і зробити певні висновки для себе, а також поспілкуватися та обмінятися досвідом.

Цукрові буряки на полі гарно виглядають, важливий вплив на їх розвиток справила відсутність цьогорічних кореневих гнилей. Щоправда, оскільки на полях нашого підприємства (ПП «Західний Буг») сівозміна трохи вужча, ризик патогенів і шкідників вищий, то ті самі гібриди показали себе трохи інакше, – підсумував Володимир Крупак.

Анна Артим

Залишити коментар: