Новини, Техніка

Сезон пекельних випробувань розпочато: на Хмельниччині вперше змагалися агротитани

31.08.2021

«Битва Агротитанів» – наймасштабніша польова демонстрація сільськогосподарської техніки в Україні цього року відбувається поетапно у Хмельницькій, Полтавській та Київській областях.

Першою агротитанічною ареною стала Хмельниччина. 19 серпня на полях господарства «Перлина Поділля» відбулась наймасштабніша виставка-демонстрація техніки та технологій у польових умовах «Битва Агротитанів».  Організатор заходу – Всеукраїнська Аграрна Рада, компанія DYKUN та ТОВ НВА «Перлина Поділля».

На подію завітали понад 1300 учасників. Протягом дня для відвідувачів працювало відразу 5 демонстраційних зон, де було представлено близько 350 одиниць техніки – 100 у роботі та 250 агрегатів у статиці. А також зона гібридів соняшнику та кукурудзи від провідних компаній, зона тест-драйву, демо-ділянки агрохімічних партнерів, практичні рішення для точного землеробства, тест-драйв культових позашляховиків, паливно-мастильні матеріали, банкові структури з найкращими умовами кредитування для аграріїв.

Голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун у вступному слові привітав гостей і висловив подяку аграріям за значний внесок  у розвиток сільського господарства й економіки України.

«За декілька днів Україна святкуватиме 30-річчя своєї незалежності. За ці роки аграрії зробили неймовірний вклад у розвиток нашої держави. І на це вказують економічні показники – 17% ВВП та 48% валютних надходжень у країну забезпечує агросектор. Згадайте зарослі поля 90-х. Тоді знайшлися люди, які почали викорчовувати дерева та бур’яни, ризикувати і розвивати агробізнес. 10-20 років тому ми не могли уявити, що на українських полях працюватиме найсучасніша агротехніка, передові технології, літатимуть дрони. Врешті-решт, той аграрний сектор, про який сьогодні говорить увесь світ, створили ви, українські аграрії. Хочу подякувати за те, що ви є, за те, що робите для розвитку нашої країни. Саме завдяки вам існує Україна», – сказав Андрій Дикун.

Директор ТОВ «Перлина Поділля» Сергій Іващук у своєму виступі зазначив, що «Битва Агротитанів» допомагає агросектору ставати міцнішим:

«Сьогоднішній захід – продовження тих чудових традицій, які започаткувала компанія «DYKUN» та Всеукраїнська аграрна рада. Адже аграрії мають змогу ознайомитися з найсучаснішою технікою. Ми підтримали цю ініціативу на Хмельниччині, оскільки це гарна нагода познайомитися з новими технологіями, поспілкуватися, здобути нові знання. Ми вважаємо, що такі майданчики для обміну досвідом зміцнюють агросектор», – наголосив Сергій Іващук.

Інноваційні новинки та суперсучасні агрегати для вітчизняних аграріїв

Чимало інноваційних новинок, а також техніки, яка вже відмінно себе зарекомендувала, представили відвідувачам «Битви Агротитанів» компанії-партнери.

Зокрема, генеральний партнер «KUHN-Україна» Асад Лапш презентував у роботі агрегат вертикального обробітку ґрунту Excelerator 8005.

«Ми презентуємо сьогодні 9 одиниць техніки у найактуальніших категоріях: це і посівні агрегати, ґрунтообробна техніка, оприскувачі. Такий формат є найцікавішим сьогодні в Україні. Він дозволяє продемонструвати відвідувачам усі переваги нашої техніки у полі і допомагає аграріям зробити свій вибір», – наголосив генеральний директор «KUHN-Україна».

Офіційний дилер CLAAS, ТОВ «Компанія ЛАН» вперше в Україні презентувала новий комбайн CLAAS TRION B730.

Як розповів керівник відділу продажу техніки ТОВ «Компанія ЛАН» Назарій Вонс, машина дуже цікава та унікальна.

«Комбайн CLAAS TRION B730 – машина гібридного типу. «Серце» комбайна – двигун виробництва Cummins потужністю 408 к.с., який забезпечує оптимальну продуктивність. Об’єм бункера може бути 11000 або 12000 л.

Сезон пекельних випробувань розпочато: на Хмельниччині вперше змагалися агротитани

Комбайн оснащений системою CEMOS AUTOMATIC – унікальною інтелектуальною системою, яка допомагає працювати механізатору і «витягнути» максимальну продуктивність з машини і дозволяє налаштувати комбайн саме під ті завдання, які ви йому ставите», – пояснив пан Назарій.

Сергій Кулинич, керівник відділу продажу техніки компанії «Агротерра» представив перший в Україні комбінаційний агрегат компанії Lemken – дисколаповий культиватор Koralin 9/660 KUA.

 «Новий гібридний культиватор Koralin 9 від LEMKEN захищає ґрунти від ерозії та стримує випаровування. Він поєднує переваги дискової борони і культиватора та є ідеальним для однорідного мілкого обробітку ґрунту. Агрегат оснащений рядом напівсферичних дисків, які встановлюють на дискових боронах Heliodor. За ними встановлені стрілчасті лапи DeltaCut, а позаду їх – штригель, що вирівнює ґрунт. Після нього вже можна розміщувати різноманітні котки.

Нова комбінація інструментів – два ряди дисків і секція зубів зі стрілчастими лапами – забезпечують ідеальний ультрамілкий стерньовий обробіток ґрунту. Глибина обробітку знаряддя починається з 2 см. Її достатньо, щоб зруйнувати капіляри в ґрунті та спровокувати проростання падалиці після збору ранніх зернових культур. Максимальна глибина – 15 см», – зазначив Сергій Кулинич.

Артем Калашник, генеральный директор компанії «ЛЕМКЕН-Україна» розповів про переваги 16-рядного просапного культиватора Steketee EC-WEEDER для автоматизованого прополювання та аерації ґрунту в міжряддях просапних культур, який компанія «ЛЕМКЕН-Україна» презентувала разом зі своїми партнерами.

Сезон пекельних випробувань розпочато: на Хмельниччині вперше змагалися агротитани

«Культиватор укомплектований камерою власної розробки, яка охоплює від 1 до 5 рядків та здатна, на відміну від конкурентів, розрізняти відтінки зеленого кольору та працювати у RGB-спектрі. Також має функцію розпізнавання відтінків кольору на одній культурі та LED-освітлення для нічної роботи. Також Steketee EC-Weeder обладнаний профільною рамою для змінного міжряддя, пружинними стійками зі стрілчастою лапою та лемешем підгортання. Налаштування машини здійснюється дистанційно», – пояснив Артем Калашник.

Тарас Рунців, представник ТОВ «ХОРШ Україна» представив до уваги відвідувачів самохідний обприскувач Horsch Leeb 6.280 VL:

«Сьогодні в Україні компанія Horsch пропонує саме такі самохідні обприскувачі. Ширина штанги становить від 30 до 36 м, 6-циліндроивй двигун FPT потужністю 280 к.с. Проте, особливо важливу роль у обприскувачі відіграють гідронасоси, які встановлені на кожному приводі колеса. У інших виробників об’єм становить 50-60 см3. У цьому обприскувачі, навіть у стандартній комплектації, гідронасос знаходиться на передній осі (85 см3) і на задній осі (120 см3). Тобто, коли обприскувач їде догори, йому завжди не вистачає запасу ходу, щоб їхати з великою швидкістю. А обприскувач Horsch Leeb 6.280 VL може рухатись без втрати швидкості.

Сезон пекельних випробувань розпочато: на Хмельниччині вперше змагалися агротитани

У цій моделі стандартний кліренс 160 см, і є можливість підняти його до 2 м. Бочка можлива об’ємом від 5000 до 8000 л.

Форсунки на штанзі розміщені через кожні 25 см, і це дає можливість опустити штангу на 30 см над поверхнею обприскування. Разом з найкращою стабілізацією ми добиваємось зменшення втрат робочого розчину через знос і термічні висхідні потоки повітря, внаслідок чого покращується покриття рослин робочим розчином.

Важливою перевагою є колеса великого діаметру, що забезпечує менший тиск на ґрунт і покращує зчеплення з ґрунтом, внаслідок чого обприскувач рухається плавніше і не боїться нерівностей, які є на полі».

Менеджер «Волинської Фондової Компанії», яка є офіційним дистриб’ютором техніки провідних брендів, поділився основними характеристиками трактора Massey Ferguson 8737 S:

«Трактор має потужність 370 к.с., двигун AGCO Power 84CTA з робочим об’ємом  8, 4 л. Ці двигуни збираються у Фінляндії виключно роботами і використовуються для військової промисловості.  Вони сучасні, надійні і перевірені роками.

Сезон пекельних випробувань розпочато: на Хмельниччині вперше змагалися агротитани

Коробка Dyna-VT з керуванням потужністю: безступенева трансмісія з системою динамічного управління (DTM). Ємність паливного баку – 690 л.

Трактор оснащено посиленою задньою навіскою вантажопідйомністю 12000 кг. Інноваційна амортизована передня підвіска QuadLink наділена підвищеною міцністю та довговічністю. Конструкція переднього мосту розрахована на безпечне використання здвоєних коліс.

Сучасна кабіна обладнана найбільш повним набором приборів управління і контролю. Відповідно до сучасних вимог землеробства, трактор оснащено передовим обладнанням систем навігації та телеметрії AGCO».

Окрім насиченої практичної частини, гостей також чекав розіграш призів, концертна програма та спілкування з колегами.

Анна Артим

Фото: Павло Балюх

Залишити коментар: