Новини

Щілювати ґрунти треба обов’язково. Думка аграрія

06.10.2022

Господарство ФГ Боднюк працює з 2012 року на Вінниччині. Вирощують кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь та ріпак на загальній площі біля 1300 га.

Щілювати ґрунти треба обов’язково. Думка аграрія

«В основному ми працюємо по класичній технології. Ми частково використовуємо оранку, але по-перше не завжди плуг може зайти в поле, особливо в засушливий сезон, коли плуг просто не йде в землю або викидає великі брили, тоді ми використовуємо глибокорозпушувач TERRALAND. А по-друге загалом глибокорозпушувач руйнує ущільнені шари, що дає можливість розвиватися кореням рослин, та забезпечує проникнення вологи та повітря в ґрунт» – розповідає Віктор Максимович Боднюк, директор господарства.

На підприємстві придбали агрегат минулого року. За цей час глибокорозпушувач обробив близько 600 га. Працює на глибину 40-60 см, максимальна ж глибина даної моделі TN 3000 D7R складає 65 см. Агрегат має 3 м ширини та 7 робочих стійок Active-Mix для гарного розпушування ґрунту. А подвійні шпорові котки якісно подрібнюють грудки.

Щілювати ґрунти треба обов’язково. Думка аграрія

«Треба періодично щілювати ґрунти. Хоча б раз на три роки треба обов’язково. Або посушливий сезон, або навпаки, як зараз, активні дощі. Вода має йти в землю. Цього року ми планували сіяти ячмінь і треба було обробити ґрунт. Не можливо було орати плугом – ми пустили глибокорозпушувач і він свою справу якісно зробив. Потім тільки компактор і маємо гарно підготовлений ґрунт – ділиться досвідом пан Боднюк. – Минулого сезону ми обробляли глибокорозпушувачем BEDNAR поля під кукурудзу, під пшеницю і мали гарні посіви. Тобто глибокорозпушувач пройшов, потім компактор SWIFTER і все – таким чином ми економимо і на пальному, і на часі».

Щілювати ґрунти треба обов’язково. Думка аграрія

Наразі TERRALAND працює з трактором Case 290 на полі після соняшнику, де попередньо було проведено дискування. Швидкість складає біля 8-10 км/год. При глибині обробітку 40-50 см, витрати палива складає до 20-22 л/га. За словами господаря середня продуктивність глибокорозпушувача складає 40 га/день.

Щілювати ґрунти треба обов’язково. Думка аграрія

«Ми дуже задоволені придбанням TERRALAND. Це агрегат, що робить гарну структуру ґрунту, з якою можна далі працювати та готувати під посів. Загалом співробітництвом з компанією BEDNAR та дилером Агроресурс ми задоволені. Крім глибокорозпушувача у нас також є компактор SWIFTER на сівалка OMEGA даного виробника» – резюмував Вадим Максимович Боднюк.

Залишити коментар: