Новини

Створено РГ з питань продовольчої безпеки та зміцнення продовольчої системи ЄС, яка займатиметься питанням дослідження продовольчого ринку в Україні

27.06.2022

24 червня у Львівській ОВА відбулось виїзне засідання робочої групи з питань продовольчої безпеки та зміцнення продовольчої системи Європейського Союзу.

З української сторони участь у засіданні взяли: заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, Голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду та члени комітету Степан Чернявський, Артем Чорноморов, Іван Чайківський та Дмитро Костюк, директор Всеукраїнського національного аграрного форуму Марія Дідух, а також начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Іноземну делегацію представляли депутати Європейського парламенту.

«Вітаю вас із визначною подією – наданням Україні статусу кандидата у члени ЄС. Ми представляємо політичну групу «Відновлення Європи», і вона є однією з найбільш впливових та приймає ключові рішення в Європейському парламенті. Ми вирішили створити робочу групу, яка б займалась питанням дослідження продовольчого ринку в Україні, беручи до уваги воєнний стан. Те, що ви робите, це надзвичайно. Україна захищає свою свободу, у напрямі відбудови країни маємо працювати разом. У липні ми плануємо підготувати перший звіт щодо аналізу і ознайомити з ним європейську спільноту», – зазначив депутат Європейського парламенту Дачіан Чолош.

Делегація наголосила, що Україна відіграє ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки у всьому світі. Блокування портів – це злочин зі сторони путіна.

У межах зустрічі порушили питання зберігання та експорту зерна. Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич зазначив, що порти на окупованих територіях України не будуть розблоковані, доки триває війна і нам треба прийняти цю ситуацію, яку маємо на сьогодні.

«Будемо сподіватись на власні сили та допомогу від партнерів ЄС», – підкреслив Маркіян Дмитрасевич.

Інше питання, яке порушили – це зберігання цьогорічного врожаю. Частина потужностей для зберігання є на тимчасово окупованих територіях, частина знищена внаслідок війни. Відтак, наголосили на необхідності пошуку нових потужностей для зберігання зерна.

Також заступник Міністра зазначив, якщо аграрії не зможуть продати зерно із врожаю цього року, то вони не матимуть фінансового ресурсу для забезпечення посіву через декілька місяців.

Під час зустрічі обговорили також питання транзиту живих тварин, йшлося про молоде поголів’я та імпорт добрив.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував делегації парламентарів за увагу до українського аграрного сектору та підтримку під час війни.

«Львівщина має усі перспективи стати логістичним хабом і збільшити пропускну здатність експорту продукції. Це дозволить і розбудувати переходи, і збільшити кількість підприємств, які будуть займатись логістичним перевезенням сільськогосподарської продукції. Вступ до ЄС – це тривалий шлях, але зі свого боку ми готові робити необхідні кроки. Такі зустрічі, як сьогодні, нас наближають до Європейського Союзу», – зазначив очільник області.

Дачіан Чолош зазначив, що дуже важливо, аби українські фермери продовжували діяльність попри складні умови.

«Для нас важливо, щоб Україна продовжувала свою сільськогосподарську діяльність. Головний меседж, який ми доноситимемо до наших колег після повернення, що Україна вже зараз потребує допомоги, зокрема логістичної. Потрібно спростити певні стандарти та процедури, щоб забезпечити транзит української продукції. Світ має бути впевнений, що українські аграрії зможуть продовжувати діяльність», – наголосив Дачіан Чолош.

Голова комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду зазначив, що українські аграрії – витривалі і дуже працьовиті люди. Не дивлячись на обстріли, дефіцит палива, вони виконали свою програму максимум – засіяли близько 80 % земель у порівнянні з минулим роком.

«Ми очікуємо цього року за прогнозами врожай близько 50 млн тонн. Минулого року цифра складала 86 млн тонн. Так, це набагато менше. Але для внутрішніх потреб країни вистачить. Однак ми розуміємо: Україна – не просто частина ланцюжка продовольчої безпеки. Ми – його важлива складова. Адже експорт українських зернових – це продовольча безпека всього світу і фінансова стабільність українських аграріїв, які вже з острахом думають про посівну наступного року. Ми, як народні депутати, працюємо над ініціативами, які мають спростити роботу аграріїв. Це і швидші процеси реєстрації техніки, і спрощені вимоги до перевезення тварин та насіння. Контролюємо та вимагаємо підтримки від служб, які впливають на роботу галузі. Я особисто постійно на зв’язку з фермерами південних територій, які працюють поруч із лінією фронту. Однак нам дуже потрібна підтримка і допомога міжнародних партнерів у вдосконаленні логістики. І ми дуже сподіваємося, що вона не забариться»,- зазначив Олександр Гайду.

За інформацією Мінагрополітики

Залишити коментар: