Новини

Система сенсорних форсунок AmaSpot від AMAZONE – срібна медаль на виставці в Ганновері

24.11.2015

AMAZONE представляє інноваційну розробку у сфері диференційованого внесення засобів захисту рослин – інтелектуальну систему сенсорних форсунок AmaSpot. Система дозволяє розподіляти засоби захисту рослин з максимально можливою точністю і ефективністю, при одночасному зниженні норми витрати препаратів. З системою AmaSpot AMAZONE надає своїм клієнтам можливість уникнути обробки всієї поверхні поля гербіцидом суцільної дії, а внести його лише там, де є бур’яни або падалиця культурних рослин.

Для визначення наявності бур’янів на полі система AmaSpot використовує флуоресцентний датчик GreenSense. Датчик GreenSense, розпізнаючи наявність хлорофілу, дозволяє відрізнити рослини від ґрунту. Датчики розташовані на штанзі з інтервалом 100 см, в межах цього інтервалу знаходяться чотири сенсорних зони по 25 см, в яких відбувається визначення наявності рослин. Завдяки розташуванню датчиків вся поверхня поля обстежується на наявність рослин. Це забезпечує дуже високу точність при внесенні засобів захисту рослин. Існуючі системи диференційованого розподілу засобів захисту рослин обстежують лише кілька квадратних метрів поля в момент роботи.

Якщо датчик визначив наявність рослини на площі під ним, автоматично включається в роботу форсунка. Процес внесення засобів захисту рослин виконується з точністю до сантиметра, на високих робочих швидкостях, аж до 20 км/год, в будь-який час доби, в тому числі і вночі. Крім датчиків GreenSense система обладнана спеціалізованими високоточними форсунками. Дані форсунки спрацьовують миттєво, включаючись і виключаючи в процесі роботи, і обробляють препаратом тільки місце розташування бур’яну. Для системи AmaSpot фірма agrotop спеціально розробила форсунку SpotFan 40-03. Форсунка працює за принципом широтно-імпульсної частотної модуляції (ШІЧМ). У процесі роботи вентиль подає розчин у високочастотному інтервалі до 50 Гц (50 включень/виключень в секунду) і регулює співвідношення закритої і відкритої форсунки (тривалість імпульсів). Додатково можна змінювати проміжки між включеннями (частота імпульсів). За рахунок комбінації зміни тривалості і частоти імпульсів система дозволяє безступенево варіювати норму в межах від 100% до 20% на кожній окремій форсунці, або відключати форсунку повністю. Тиск і розмір крапель при ШІЧМ-дозуванні залишаються константними. Висока швидкість польоту крапель забезпечує малий час досягання поверхні, яку обробляють. Це забезпечує точну обробку кожної рослини і знижує до мінімуму розхід препарату.

Система також підходить для суцільного обробітку поверхні поля. Крім цього, можливо комбінувати суцільну обробку і диференційовану обробку в одному проході. Так, наприклад, по всій поверхні поля можливо вносити 30% норми, а там, де датчиком виявлені рослини – 100% норми. Це забезпечує максимально ефективну обробку з повною нормою на засмічених бур’янами ділянках. Комбінація трьох компонентів (Датчик – Механізм увімкнення – Форсунка) на обприскувачі AMAZONE забезпечує дуже точне внесення, наприклад, гліфосатів, зі значним зниженням дози внесення препарату. Залежно від пори року, погодних умов, культури і попередньої обробки кількість бур’янів є різною. У наукових дослідженнях університету Вагенінген в умовах центральної частини Європи, отримані результати, що доводять можливість економії препарату в межах 20 – 60%. При технології прямого посіву економія може скласти до 80% у порівнянні з традиційною обробкою. Величезна економія препарату має виробничо-економічні переваги, так як кількість завантажень обприскувача значно знижується, а продуктивність – значно зростає. Завдяки зростанню продуктивності, обробка здійснюється в оптимальні терміни, що знижує розхід і випаровування препарату. Незначні дози внесення гліфосатів скорочують витрати на придбання препарату, а також знижують вплив на навколишнє середовище.

Система AmaSpot представляє нове рішення на ринку машин для захисту рослин, яке дозволить значно знизити витрати на препарати, збільшити продуктивність і захистити навколишнє середовище в процесі внесення гербіцидів суцільної дії. Можна з упевненістю сказати, що ця технологія в майбутньому знайде застосування і в інших сферах.

Соловйов Анатолій Михайлович,

директор підприємства «Дойче Аграртехнік», офіційного дилера AMAZONE в Україні