Новини

Ціни на свинину в Україні залишаються доступними для населення

25.05.2022

Незважаючи на війну, український м’ясний сектор працює на максимальних потужностях на територіях, де це можливо. Ринкова активність перед Великоднем була прикладом цієї роботи. Середня закупівельна ціна живця свиней на третьому тижні травня в середньому склала 48,00-50,50 грн/кг з ПДВ в усіх регіонах України. Вітчизняні свинарі відзначають, що призупинення імпортної сировини в перші місяці війни та збої логістичних шляхів призвели до позитивного попиту від переробників.

Повідомляє пресслужба УКАБ.

За останні три місяці загальні середні ціни на готову продукцію збільшилися несуттєво. Свинна лопатка подорожчала з  111,16 грн/кг до 118,44 грн/кг (на 7%), ошийок зріс у ціні з 150,39 грн/кг до 160,95 грн/кг (на 7%), грудинка подорожчала з 102,16 грн/кг до 117,45 (на 15%), фарш зміцнився в ціні з 79,00 грн/кг до 97,00 грн/кг (на 22%).

За словами Максима Гопки, аналітика УКАБ, найближчими місяцями ціни на свинину та всі види м’яса будуть поступово збільшуватися, але не швидкими темпами. «Причинами подорожчання м’яса в воєнний період є ріст цін на енергоресурси та складна логістика. Корми, які складають більше 60% собівартості м’яса, найближчим часом не будуть гостро впливати на кінцеву ціну для споживача. Через заблоковані українські порти експорт кормів для худоби зупинений, що впливає на роботу тваринницького комплексу в східних країнах, адже саме Україна виробляє та постачає найбільш протеїнові корми цьому регіоні», – зазначає Максим Гопка.

До травня зовнішньоекономічна діяльність працювала наполовину. Імпорт свинини за квітень місяць склав 2,37 тис. тонн, що на 59% більше ніж торік. У зв’язку з війною експорт свинини був призупинений, оскільки переважно здійснювався морськими шляхами. Але з 11 травня з Європейською Комісією та країнами – членами ЄС були оновлені умови ввезення та транзиту м’яса через територію ЄС, що відкриває нові транзитні шляхи для експорту через Румунію.

«На зустрічі 16 травня міністрів аграрної політики України та Польщі було приділено окрему увагу вирішенню питання транзиту через Республіку Польща українських товарів тваринного походження категорій, які неавторизовані відповідно до вимог ЄС. Тому в найближчий час ми вже зможемо побачити поступове збільшення експорту свинини через транзитні шляхи», – прогнозує експерт.

Залишити коментар: