Новини

Ціни на цибулю в Україні почали рости

20.08.2022

На українських ринках зараз спостерігається різке зростання цін на цибулю. Причиною такої ситуації фахівці називають скорочення пропозиції цього продукту.

Про це передає Знай.UA

Ситуацію, яка склалася на ринках та інших торгових точках, виробники пояснюють затримкою у проведенні збирання цибулі. А вона своєю чергою є наслідком сильних дощів, то ж її пропозиція на ринку помітно скоротилася.

Водночас попит на цибулю утримується на досить високому рівні. А це дозволяє фермерам переглядати ціну на продукцію у бік підвищення.

То ж згідно з даними моніторингу, наразі цибуля надходить у продаж по 24-27 грн/кг. Така вартість в середньому є на 10% дорожчою у порівнянні з тією, яку встановили продавці наприкінці минулого робочого тижня.

Отже, сьогодні вартість цибулі в Україні вже в середньому в 4,6 раза вища, ніж за аналогічний період минулого року.

На жаль, цибуля стала далеко не єдиним товаром, який подорожчав за останній час. Зокрема, у ціні стрімко зросли й інші овочі, а також яйця, гречка, борошно тощо.

Наприклад, у порівнянні з червнем картопля виросла у ціні на 54,7% – до 18,9 грн за кілограм, морква – на 15,5% до 32 грн, цибуля – на 11,3% до 28,6 грн. З-поміж овочів на 38,7% здешевшала капуста – до 34,2 грн.

Залишити коментар: