Техніка

Тверді, ще твердіші, Lemken DuraMaxx

24.09.2020

Під час вибору швидкозношуваних деталей клієнтів цікавить термін їхньої служби. Досвід і численні випробування свідчать, що тут не обійтися без твердого сплаву. Компанія LEMKEN оснащує 15% культиваторів Karat новими лемешами DuraMaxx.

Що спільного між буровими головками для тунелебудування, різцями для зняття дорожнього покриття і лемешами культиватора? Вони швидше зношуються, якщо не захищені твердосплавним покриттям. Це якраз спеціалізація компанії Betek – підприємства, що є найбільшим світовим виробником твердих сплавів, і має багаторічний досвід виготовлення довговічних швидкозношуваних деталей. Із 2014 року культиватори Karat можуть бути оснащені твердосплавними лемешами.

Подовжений у 3-4 рази термін служби

Компанія LEMKEN пропонує лемеші для культиватора у трьох різних варіаціях. У стандартній комплектації Karat оснащений загартованими сталевими лемешами. Ще один варіант виконання – так звані лемеші з покриттям твердим сплавом. Вони посилені шаром карбіду хрому з нижнього боку та служать у три-чотири рази довше, ніж стандартні лемеші. Термін служби твердосплавних лемешів ще в чотири-п’ять разів довший. Твердосплавні лемеші DuraMaxx виконані з вольфраму, кобальту та вуглецю. Пластинки напаюють на вістря лемешів за температури приблизно 1000 °C.

На фото ліворуч: лемеші К8Р, праворуч:  твердосплавний леміш К8Н. Термін експлуатації: у 8-10 разів довший порівняно зі стальними інструментами; у 4-5 разів довший порівняно з К8Р

Численні переваги

Твердосплавні лемеші застосовують у сільськогосподарській техніці ще з 2003 року. Компанія LEMKEN випробувала нові матеріали на культиваторі Smaragd 2004 року та на плугах 2006-го. Та визнання вони дістали поступово. 2017 року вже 15% нових культиваторів LEMKEN постачав із лемешами DuraMaxx: здебільшого для клієнтів, які працюють на сухих і кам’янистих ґрунтах із короткими термінами обробітку. Як компенсацію за високу на перший погляд ціну, крім довгого терміну служби, клієнт отримує такі переваги:

  • твердий сплав робить вістря нечутливими до ударів, вони вкрай рідко ламаються на кам’янистих ґрунтах;
  • якість роботи та необхідне тягове зусилля залишаються незмінними протягом довгого часу, оскільки довжина лемешів не змінюється;
  • вістря лемешів залишаються гострими протягом усього терміну служби та добре заглиблюються у ґрунт;
  • затрати сил на заміну лемешів істотно знижуються.

Особливості лемешів культиваторів LEMKEN

Постійно вдосконалюючись, компанія LEMKEN змогла оптимізувати випробувану V-подібну форму лемешів DuraMaxx. Твердосплавні пластинки охоплюють V-подібні вістря лемешів і забезпечують їх оптимальний захист. Завдяки цьому сталь на нижньому боці лемеша зношується не так швидко. Завдяки збільшенню товщини лемеша твердий сплав запобігає зносу. Крім того, конічний наконечник на вістрі лемеша захищає гвинт, а виступ між вістрям лемеша та направляючою пластиною захищає леміш від зносу. У такому простому на вигляд лемеші культиватора приховано велику кількість ноу-хау.

За твердим сплавом майбутнє

Поряд із вістрями лемешів для культиватора Karat у асортименті DuraMaxx передбачено спеціальні твердосплавні стрільчаті лапи. Їх постачають у всі країни світу в найкоротші терміни. Такі робочі органи для культиватора – це лише початок. Незабаром на ринок буде випущено перші плуги LEMKEN із твердосплавними лемешами. Потім такі швидкозношувані деталі з’являться і в інших групах продуктів.

Залишити коментар: