Новини

У Болгарії фермери вимагають заборонити імпорт українського зерна

14.03.2023

Виробники зерна з Болгарії в понеділок оголосили про початок безстрокового протесту у зв’язку з безмитним імпортом зерна з України в Європейський Союз.

Про це передає “Європейська правда”, з посиланням на БГНЕС.

На знак протесту близько 50 одиниць сільськогосподарської техніки ненадовго заблокували головну дорогу Русе-Плевен. Вони вимагають, щоб усі болгарські депутати Європейського парламенту захищали інтереси фермерів у Брюсселі.

Протестувальники стверджують, що українське зерно не відповідає стандартам ЄС щодо сільськогосподарського виробництва та не обробляється відповідними хімікатами і добривами.

Координатор протестувальників, голова сільськогосподарського кооперативу в селі Александрово Дімітар Дімітров заявив, що акція протесту є безстроковою. За його словами, це робиться навмисно, щоб болгарські виробники не втратили субсидії, на які вони мають право від ЄС.

Він додав, що наразі ринок зернових у Болгарії обвалився, а склади виробників переповнені непроданим зерном. “Наразі ринку немає, а жнива наближаються. Нам потрібно мати кошти, щоб розрахуватися з контрагентами”, – пояснив Дімітров.

Залишити коментар: