Новини

У Франції виробництво цукрових буряків опинилося під загрозою через заборону неонікотиноїдів

05.08.2020

Із квітня вірусна жовтяниця знищила більшу частину врожаю цукрових буряків у Франції, і аграрії вимагають негайної допомоги від влади.

Про це йдеться на сайті НАЦУ з посиланням на Genetic Literacy Project.

Вірусну жовтяницю переносить зелена вірусна попелиця, яку раніше вдавалося контролювати неонікотіноідними обробками насіння. Потім в ЄС неонікотиноїди потрапили під заборону, і наслідки для французького сектора цукрових буряків дуже катастрофічні. Розмноження попелиці призвело до того, що в п’яти регіонах Франції вірусна жовтяниця завдає величезної шкоди як буряковим полям, так і прибуткам фермерів.

Серед постраждалих п’ять регіонів — О-де-Франс, Іль-де-Франс, Нормандія, Гранд-Ест і Центр — Долина Луари. Найвищий рівень втрат в Центрі— Долині Луари: вірусною жовтяницею вражені від 40 до 50% полів цукрових буряків, 80% всіх посівів, збиток становить 1000 євро/га.

У цілому, в регіоні під цукровий буряк відведено майже 30 тис. га, тому втрати для місцевої фермерської спільноти суттєві.

Зіткнувшись з надзвичайною ситуацією, виробники буряків відправили лист Прем’єр-міністру Франції з проханням дозволити застосування неонікотиноїдів (заборонено з 2018 року) для захисту насіння.

Залишити коментар: