Новини

У Миколаївській області відкрився найбільший у Європі та єдиний в Україні промисловий розплідник із виробництва королівської креветки

02.11.2021

У селі Прогресівка Березанської ОТГ Миколаївської області відкрився найбільший у Європі та єдиний в Україні промисловий розплідник із виробництва королівської креветки.

Про це повідомляє кореспондент НикВести.

Виробництво білоногої креветки Penaeus Vannamei запустило ТОВ «Акваферма Тілігул». Підготовка до запуску ферми тривала рік, її будівництво розпочали з червня. Загальна площа приміщень на фермі становить 6 тисяч квадратних метрів. На аквафермі розміщено інкубаторію, приміщення для утримання маточного стада, приміщення для товарного вирощування, цех переробки. У приміщеннях ферми цілий рік підтримується необхідний клімат для вирощування креветки, при переході з одного цеху в інший персонал повинен проходити очищення та змінювати одноразовий спецодяг.

Також на даху змонтовано сонячну електростанцію, здатну забезпечити виробництво електроенергією. Крім того, на фермі є наукова лабораторія, яку спорудили для вивчення популяції інших видів риб та контролю якості продукції.

Один із засновників ферми та директор ТОВ «Акваферма Тілігул» Всеволод Ковальчук розповів, що до кінця року підприємці планують виростити перші 10 тонн креветки.

Наступного року ми збільшимо зростання продукції до 550 тонн. Згодом цей показник, можливо, зросте до трьох тисяч тонн. Ми орієнтуємося більше на внутрішній ринок у найближчі роки. Це близько 70%, 25-30% – продукції піде на експорт. Плануємо збільшувати цей показник із розвитком виробництва, – зазначив Всеволод Ковальчук.

Також Всеволод Ковальчук додав, що інвестиції у створення ферми становили близько 180 мільйонів гривень. За його словами, частина коштів була взята в банках як кредит.

Наразі на фермі працюють кілька десятків співробітників. Загалом розвиток проекту розрахований на чотири роки, відповідно і зростання до 200 робочих місць.

На відкритті ферми представники Національного реєстру рекордів України зафіксували акваферму з вирощування креветок як найбільший у країні об’єкт у цій категорії.

Залишити коментар: