Новини

У Стамбулі відкрився центр моніторингу експорту українського зерна

29.07.2022

“Спільний координаційний центр, створений у рамках угоди про зерновий коридор, відкривається у Стамбулі. Міністр національної оборони Хулусі Акар виступає на відкритті центру”, – повідомляє TRT Haber, передає УНН.

Так, розпочинає роботу Спільний координаційний центр, куди увійдуть офіційні особи з Туреччини, рф, України та Організації Об’єднаних Націй (ООН), зауважує CNN Turk.

При цьому телеканал TRT Haber цитує Халусі Акара, який зазначив, що “ми дуже раді вам у цьому центрі, який має особливе значення для всього світу і працює виключно в гуманітарних цілях”. “Наразі триває підготовка та планування виходу перших зернових суден з українських портів”, – зазначив він.

З його слів, “ми віримо, що роботи, які будуть проводитися через Спільний координаційний центр, внесуть значний внесок у подоланні продовольчої кризи, яка охопила весь світ, особливо у зниженні цін, як стверджують експерти”.

“Бажаю успіхів усьому колективу Спільного координаційного центру та вітаю вас з любов’ю та повагою”, – зазначив Акар, подякувавши чотирма мовами – турецькою, англійською, російською та українською.

Центр створений у Національному університеті оборони у Стамбулі. До команди увійдуть 20 людей з усіх боків, зазначає CNN Turk. 

На чолі команди буде турецький адмірал. Стало відомо, що російські та українські чиновники збиратимуться разом лише у разі потреби та продовжуватимуть свою роботу в окремих приміщеннях, відзначає телеканал.

Залишити коментар: