Новини

УКАБ закликає урядовців налагодити логістичні шляхи через порти Туреччини

12.04.2022

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом з ГС «Всеукраїнська аграрна рада» та  ГС «Український контроль аграрного захисту»  звернулися до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства інфраструктури України та Міністерства економіки України з проханням налагодити логістичні шляхи через порти Туреччини.

Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

Як йдеться у зверненні, виявляється, що вантажі знаходяться в Туреччині в статусі транзиту, для видачі вантажів представники міжнародних ліній в Туреччині вимагають змінити отримувача в коносаменті на турецьку компанію. Тобто, «де юре», віддати право власності (коносамент) іншій компанії.

Це є надзвичайно нетиповою вимогою та додає додаткових затримок у процесі оформлення вантажу. Представництва тих самих ліній в інших країнах, зокрема Румунії, таких вимог не мають та відвантажують на українську компанію-отримувача.

Додатково, маємо ситуацію, коли вантаж з морського порту може забрати тільки турецька компанія-перевізник. В той же час, для ADR-вантажів таких компаній у Туреччині не багато та вони не готові їхати в Україну.

У зв’язку із цим маємо ситуацію, коли ускладнюється процес із вивезення пестицидів з портів Туреччини. Цей товар, застосування якого має початися з 10-15 квітня поточного року, вже проданий, його чекають аграрії, він потрібен вже зараз. Загалом, маємо пестицидів для весняно-літнього сезону (готових препаратів та сировини для виробництва) на посівну площу понад 3 мільйони гектарів.

Також постає питання, що, незважаючи на відсутність дієвої процедури по роботі з транзитом імпорту в Україну, з 04 квітня поточного року лінії почали нараховувати штрафи за зберігання товару в портах.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає Міністерства посприяти у зверненні до офіційної влади Туреччини із проханням дозволити українським автоперевізникам забирати товар з МЛС в портах Туреччини, та дозволити залишити у коносаменті отримувачем української компанії, а також не нараховувати штрафи за зберігання пестицидів у портах Туреччини.

Залишити коментар: